Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bezrobocie we Włoszech. Wyjątkowo złe dane

0
Podziel się:

Największy niepokój budzi wzrost bezrobocia wśród Włochów w wieku od 15 do 24 lat do nienotowanego wcześniej poziomu.

Bezrobocie we Włoszech. Wyjątkowo złe dane
(Daveness_98/CC/Flickr)

Do rekordowego wskaźnika 40 procent wzrosło bezrobocie wśród młodzieży we Włoszech - ogłosił krajowy Instytut Statystyczny Istat. Ogólny wskaźnik bezrobocia wynosił w lipcu 12 procent i nie zmienia się od kilku miesięcy, ale zwiększył się przez rok.

Odsetek ludzi bez pracy, 12 procent wynosi we Włoszech tyle, ile średnia w całej strefie euro, o której również poinformowano w piątek. W porównaniu z lipcem zeszłego roku wskaźnik we Włoszech wzrósł o 1,3 punktu procentowego. Powodem do nadziei jest zaś to, że od czterech miesięcy dalej nie rośnie.

Odnotowano jednocześnie, że spada zatrudnienie wśród cudzoziemców. W porównaniu z drugim kwartałem zeszłego roku spadło ono o 3,5 punktu procentowego. Dane te potwierdzają odnotowane już wcześniej zjawisko powrotu Włochów do pracy, którą do tej pory wykonywali przede wszystkim imigranci.

Największy niepokój budzi wzrost bezrobocia wśród Włochów w wieku od 15 do 24 lat do nienotowanego wcześniej poziomu. Wynosi ono obecnie 39,5 procent. Zaledwie w ciągu miesiąca wzrosło o 0,4 punktu procentowego, a w ciągu roku zwiększyło się o ponad 4 punkty. Łącznie bez pracy we Włoszech jest ponad 3 miliony osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Córki szefów mafii budzą kontrowersje W rozmowie ze szwajcarską telewizją RTS Lucia Riina powiedziała: _ Przykro mi z powodu ofiar, ale jestem zaszczycona tym, że noszę nazwisko mojego ojca. _
Zaskakująca kara dla znanego kieszonkowca Kieszonkowiec, który przez 20 lat okradał pasażerów w autobusach w Rzymie, otrzymał sądowy zakaz korzystania ze środków komunikacji miejskiej w całych Włoszech.
Włochy chcą wygnania Assada z Syrii Włoscy radykałowie proponowali podobne rozwiązanie w przypadku Iraku, uważając za błąd egzekucję Saddama Husajna.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)