Notowania

unia
02.11.2011 15:42

BGK rozda pieniądze na innowacyjne projekty

W całej Unii do wzięcia jest ponad 336 mln euro. Zobacz ile przypadnie polskim przedsiębiorcom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AndreasReh/iStockphoto)

Bank Gospodarstwa Krajowego wznowi nabór wniosków o dofinansowanie innowacyjnych projektów. Dofinansowanie odbywać się będzie w ramach działania _ 4.3 Kredyt Technologiczny, Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013 _. Polskie firmy lub przedsiębiorcy w sumie mogą liczyć na ćwierć miliarda złotych.

Kredyt technologiczny będzie udzielany na realizację inwestycji technologicznej, mającej na celu zakup i wdrożenie nowej technologii oraz uruchomienie na jej podstawie wytwarzania nowych lub znacząco ulepszonych towarów, procesów lub usług.

Dofinansowanie w postaci premii technologicznej stanowi spłatę części kapitału kredytu technologicznego. BGK wypłaca premię technologiczną do wysokości 4 mln zł, z zastrzeżeniem, że nie może ona przekroczyć pułapów wsparcia określonych w rządowych rozporządzeniach.

O dofinansowanie mogą się ubiegać mikroprzedsiębiorcy, mali i średni przedsiębiorcy mający siedzibę, a w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną - miejsce zamieszkania, na terytorium Polski.

Wnioski o dofinansowanie projektów można składać za pośrednictwem banków kredytujących, które na mocy umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego współpracują w realizacji tego działania. Lista banków jest dostępna na stronie BGK.

Budżet działania 4.3 Kredyt technologiczny przekracza 336 mln euro. Polacy mogą liczyć na 250 mln zł.

O unijnych funduszach na innowacje czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/35/t21539.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polskie;firmy;sa;za;malo;innowacyjne,123,0,531067.html) Brakuje nam innowacji Financial Times przestrzega: to ograniczy potencjał wzrostu w miarę przyspieszania gospodarki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/202/t34250.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/pozyskiwanie_kapitalu/artykul/firmy;straca;dotacje;przez;blad;ustawodawcy,237,0,494317.html) Firmy stracą dotacje? Przez błąd ustawodawcy Przepisy w sprawie badania wpływu inwestycji na środowisko są niezgodne z prawem UE.
Tagi: unia, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz