Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bieda we Francji coraz ostrzejsza i dotkliwsza dla kobiet

1
Podziel się

Z najnowszego raportu jednej z organizacji charytatywnych wynika, że 68 proc. biorących od niej pomoc żyje poniżej progu skrajnego ubóstwa.

Bieda we Francji coraz ostrzejsza i dotkliwsza dla kobiet
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)
bDzqUjRx

W ciągu ostatniej dekady we Francji zaostrzyła się bieda i wzrosła liczba osób korzystających z pomocy charytatywnej - głosi raport organizacji Secours Catholique. Coraz częściej ubóstwo dotyka kobiety.

W ogłoszonym w tym tygodniu raporcie pt. _ Spojrzenie na 10 lat biedy _ jedna z największych francuskich organizacji charytatywnych Secours Catholique (Pomoc Katolicka) poinformowała, że w ubiegłym roku udzieliła wsparcia ponad 1,42 mln osób, w tym blisko 670 tys. dzieci. Dla porównania w 2001 roku z pomocy tej samej organizacji skorzystało w sumie około 1,39 mln osób w różnym wieku.

W 2011 roku 94 proc. beneficjentów katolickiego stowarzyszenia żyło poniżej progu ubóstwa (wynoszącego we Francji 964 euro w 2010 roku), w tym 68 proc. poniżej progu skrajnego ubóstwa (644 euro w roku 2010).

bDzqUjRz

Jak wyjaśnił Bernard Schricke z Secours Catholique, we Francji dochodzi do _ zaostrzenia i utrwalania się ubóstwa _, co oznacza, że biednym coraz trudniej jest wyjść z materialnej zapaści.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/85/m219989.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rozwarstwienie;spoleczne;na;swiecie;najwiekszy;problem;ekonomii,24,0,1176856.html) *Z zarobkami dzieje się coś bardzo złego * W USA do najbogatszej elity - kilkunastu tysięcy rodzin, trafia prawie pięć procent wypracowanego przez kraj dochodu. - _ Nie jest rzadkością, że te same osoby przychodzą do naszych ośrodków przez kolejne 3, 4 lub 5 lat _ - zauważył Schricke. I dodał: _ Czasami wysyłamy na wakacje dzieci, których rodzice też wyjeżdżali z naszą organizacją. Ubóstwo jest więc przekazywane z pokolenia na pokolenie _.

Z tego samego raportu wynika też, że wsparcie Secours Catholique przyjmuje coraz więcej obcokrajowców żyjących w biedzie (stanowili oni 30 proc. ogółu beneficjentów w 2011 roku wobec 23 proc. dekadę wcześniej), a także kobiet (57 proc. w 2011 roku wobec 50 proc. w 2001). Autorzy raportu tłumaczą tę ostatnią tendencję nasilaniem się zjawiska samotnego wychowywania dzieci przez matki.

Z powodu swojej ciężkiej sytuacji aż 60 proc. gospodarstw domowych, wspieranych przez tę organizację, zalega z opłatami, przeważnie za czynsz i energię.

bDzqUjRF

Również dane statystyczne państwowego Instytutu Statystyki i Badań Ekonomicznych (INSEE) potwierdzają tendencję ubożenia społeczeństwa francuskiego w minionej dekadzie. Według INSEE w pierwszej dekadzie tego wieku liczba Francuzów żyjących poniżej progu ubóstwa wzrosła o 10 proc. (w 2010 roku było ich 8,6 mln). Ponad 2 mln osób żyje we Francji poniżej granicy skrajnego ubóstwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Surowa diagnoza. "Bieda wraca do Europy" Unilever przyjmie teraz na rynku europejskim strategię sprzedaży, która sprawdziła się w uboższych częściach świata.
Polacy są ratunkiem dla tego kraju Organizacja powstała dzięki osobistym staraniom papieża Jana Pawła II.
W tym kraju 200 mln ludzi to "nowe dno" Ludzie z _ nowego dna społecznego _ to biedacy, którzy nie mają siły przebicia ani w sensie materialnym, ani społecznym.
bDzqUjSa
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(1)
pr
9 miesięcy temu
Ale wy to na serio piszecie czy sobie jaja z ludzi robicie? poniżej progu ubóstwa (wynoszącego we Francji 964 euro w 2010 roku), (4338zł) w tym 68 proc. poniżej progu skrajnego ubóstwa (644 euro w roku 2010). (2900zł) To u nas w ramach skrajnego ubóstwa się ma niezłą pracę za 2900zł To ja się nie dziwie że u nas uchodźców nie ma