Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bilet do Koloseum kupisz przy użyciu smartfona

0
Podziel się:

To znaczne ułatwienie wprowadzono niemal równolegle z formalnym rozpoczęciem wielkiego remontu Koloseum, finansowanego przez prywatnego przedsiębiorcę, jednego z najbogatszych Włochów.

Bilet do Koloseum kupisz przy użyciu smartfona
(Yaisog Bonegnasher /CC/Flickr)

Od jutra bilety do Koloseum będzie można kupić za pomocą smartfona - zapowiedziała dyrekcja zabytku. Dzięki temu, jak zapewniono, turyści unikną stania w długich kolejkach do amfiteatru, który codziennie zwiedza średnio około 8 tysięcy osób.

Bilety wstępu można będzie kupić wchodząc na stronę internetową Koloseum ze smartfona i płacąc kartą kredytową nie tylko z wyprzedzeniem, ale również tuż przed samym zwiedzaniem.

Do normalnej ceny: 12 euro i 7,50 euro ze zniżką dodawana będzie opłata w wysokości 1 euro za kupienie biletu w przedsprzedaży.

Administrator dóbr archeologicznych Rzymu Mariarosaria Barbera wyjaśniła na konferencji prasowej, przedstawiając szczegóły tej inicjatywy, że konieczne było zredukowanie kolejek do amfiteatru Flawiuszy i ułatwienie dostępu do niego. Podkreśliła, że ze smartfona można skorzystać już także wtedy, gdy stoi się w kolejce i stwierdzi się, że jest ona za długa.

To znaczne ułatwienie wprowadzono niemal równolegle z formalnym rozpoczęciem wielkiego remontu Koloseum, finansowanego przez prywatnego przedsiębiorcę, jednego z najbogatszych Włochów, Diego Della Valle. Wyłożył on na ten cel 25 milionów euro.

Gruntowne prace, które mają uratować rozpadający się zabytek, rozpoczęto z ponad dwuletnim opóźnieniem, spowodowanym przez liczne sprawy sądowe i postępowania administracyjne w rezultacie protestów stowarzyszeń sprzeciwiających się powierzeniu remontu jednemu sponsorowi.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)