Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grecja szacuje straty wynikające z Brexitu

17
Podziel się:

Specjaliści twierdzą, że ta tendencja będzie teraz zatrzymana i podkreślają, że Grecja musi stanąć na nogi w niezwykle trudnym dla Europy okresie.

Grecja szacuje straty wynikające z Brexitu
(PAP/EPA)

Ateny oceniają, że największym problemem, jaki stwarza Brexit, jest atmosfera niepewności i napięcia. Szacują, że straty poniesie też grecki eksport i turystyka, a w trudnej sytuacji znajdzie się kilkadziesiąt tysięcy młodych Greków, którzy studiują w Wielkiej Brytanii.

Zdaniem greckich polityków i ekspertów, niepewność, jaka obecnie zapanuje w całej Europie, powstrzyma firmy przez inwestowaniem w Grecji. Dzieje się to w momencie, gdy dopiero co zakończyła się pierwsza ocena greckich reform, która miała wpłynąć pozytywnie na zmianę postrzegania tego kraju.

Specjaliści twierdzą, że ta tendencja będzie teraz zatrzymana i podkreślają, że Grecja musi stanąć na nogi w niezwykle trudnym dla Europy okresie. Szacują też, że osłabienie funta szterlinga ograniczy eksport greckich produktów do Wielkiej Brytanii, bo będą one dla Anglików zbyt drogie.

Z tego samego powodu ucierpi też grecka turystyka. W ciągu ostatniej dekady brytyjscy turyści zostawili w Grecji ponad 16 miliardów euro i stanowili drugą największą grupę narodowościową, która spędzała wakacje w tym kraju.

Zmiana kursu angielskiej waluty będzie miała też duży wpływ na sytuację studiujących w Wielkiej Brytanii Greków.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(17)
ędud
6 lat temu
"Solidarność zaczyna oficjalnie zbierać podpisy o ograniczeniu handlu w niedziele Fot. BRYKCZYNSKI/REPORTER/EAST NEWS "- To ważne, by niedziela była dla rodziny, by można było wspólnie spędzić czas, pójść do kina czy teatru - dodaje Piotr Duda." Pytam Pana Dudę: czy teraz nie można w niedzielę wspólnie spędzać czasu, pójść do kina czy teatru? Czekam na odpowiedź. I proszę nie mówić, że ci co pracują , nie mogą. Zawsze będą takie grupy ludzi, które w niedzielę pracują.
www
6 lat temu
Greków powinno sie dawno wyrzucić z UE.
Lowetyk
6 lat temu
Bierzcie dalej pożyczki /pomoc/ a będzie wam na pewno lepiej i kraj wasz będzie coraz wolniejszy.
bzyk
6 lat temu
Biedni Grecy zawsze moga wemigrowac do Polski.
tom
6 lat temu
Czy od zera mogą być straty?