Notowania

Szanse premier May zależą od UE. Morawiecki krytykuje Brukselę

Dyskusja nad brexitem wyciągnęła na światło dzienne niefortunne zachowania przywódców Wspólnoty - stwierdził premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla "The Telegraph". Szef polskiego rządu wzywał do wsparcia dla brytyjskiej premier.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/EAST NEWS)
W czwartek premier Morawiecki spotka się z szefową brytyjskiego rządu

- Stawka jest wysoka. Różnimy się opiniami, co wywołuje emocje – ocenił w wywiadzie dla "The Telegraph"Mateusz Morawiecki. Jak dodał, surowe słowa i twarde oświadczenia niektórych przywódców i polityków Brukseli szkodzą wspólnemu celowi, jakim miałoby być wypracowanie obopólnych warunków wystąpienia Wielkiej Brytanii z UE.

Skrytykował Brukselę za stanowczość w kwestii negocjacji. - Dyskusja nad brexitem wyciągnęła na światło dzienne niefortunne zachowania przywódców Wspólnoty – stwierdził na łamach dziennika premier Morawiecki.

Zaznaczył, że nie można mieć wątpliwości, że premier May reprezentuje brytyjski naród i każdy powinien to uznać.

Podkreślił też, że odrzucenie w Izbie Gmin wypracowanego przez May i UE kompromisu będzie oznaczać brak umowy i jest to scenariusz przygnębiający zarówno dla Wielkiej Brytanii jak i Unii Europejskiej

Będzie drugie referendum w sprawie brexitu? Sikorski odpowiada:

Jak przekonywał, mimo że sytuacja może wydawać się niebezpieczna ze względu na widmo twardego brexitu, jest optymistą w kwestii zakończenia negocjacji.

Podkreślił jednak, że szanse premier May na doprowadzenie do zatwierdzenia umowy przez Londyn zależą od postawy Unii. – Prawdopodobnie szanse na wygranie przez May głosowania w Izbie Gmin zależeć będą od postawy unijnych liderów wobec Wielkiej Brytanii. To nastawienie musi pozostać wyraźnie pozytywne – podkreślał Morawiecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * dziejesie.wp.pl*

Tagi: brexit, morawiecki, ue, may, wiadomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-12-2018

takie mam zdanieuważam, że na czas sądzenia Tusk Schetyna Petru Rzepliński Gersdorf, powinna być przywrócona najwyższa kara

20-12-2018

KrewetkaKogo reprezentuje May jak nie ma nawet poparcia w Izbie Gmin? Ten Morawiecki juz odleciał zupełnie.

20-12-2018

PinokioZ takim małym pikusiem z podkulonym ogonem nikt się nie będzie liczył

Rozwiń komentarze (200)