Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Brexit o 15 proc. zmniejszy budżet Unii

4
Podziel się:

Wielka Brytania jest płatnikiem netto do unijnego budżetu, co oznacza, że więcej do niego wpłaca niż dostaje.

Brexit o 15 proc. zmniejszy budżet Unii
(S nova/wikimedia (CC BY-SA 3.0 DE))

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej będzie oznaczało 15-procentowy spadek rocznego budżetu Unii Europejskiej po 2020 roku - powiedziała w poniedziałek w Brukseli komisarz UE ds. polityki regionalnej Corina Cretu.

- Polityka regionalna jest najbliższa ludziom. Jest najbardziej widoczna, ponieważ pokazuje, jak europejskie fundusze zmieniają ich życie. Więc z tego punktu widzenia się martwię, ponieważ jest jasne, że wyjście Wielkiej Brytanii z UE sprawi, że cały budżet UE po 2020 roku zmniejszy się o ok. 15 proc. - powiedziała Cretu rumuńskiej telewizji Digi24.

Wielka Brytania jest płatnikiem netto do unijnego budżetu, co oznacza, że więcej do niego wpłaca niż dostaje.

- Pod koniec roku będziemy mieli przegląd wieloletnich ram finansowych UE (2014-2020). Spodziewam się głosów, zwłaszcza ze strony dużych płatników, które będą chciały zmiany przeznaczenia funduszy w ramach budżetu UE, ale nie sądzę, że będzie to możliwe w tym okresie.

- Musimy powrócić do tych wartości, które legły u podstaw Unii Europejskiej, z odpowiedzialnością i solidarnością ze strony każdego - podkreśliła unijna komisarz.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(4)
Fxghhg
8 lat temu
Łaski n nie robili dostalismy te pieniądze na infrastrukturę żeby dostosować się do ich potrzeb np. Autostrady ,żeby bogaty Niemiec na naszych drogach nie psol se nowiuskigo merca.po 2 Europa była nam cos winna po 2 wojnie światowej mowie Noe tylko o Niemcach Anglii i Francji tez
Slawek
8 lat temu
Jak wchodziliśmy do unii myślałem ze skończy sie korupcja i marnotrawienie publicznych pieniędzy. Salo sie odwrotnie , korupcja w unii jest większa i na większa skale a marnotrastwo pieniędzy olbrzymie.
ola
8 lat temu
Polska też jest płatnikiem netto.
gruby Helmut
8 lat temu
To niech Niemcy płacą. Skoro oni rządzą i korzystają to niech płacą na biedniejszych i się nie migają. Należy opodatkować Niemców od bogactwa, tak jak we Francji nałożono podatek 70% na milionerów.