Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Bruksela broni kierowców przed opłatami za niemieckie autostrady

0
Podziel się:

- Zakaz dyskryminacji ze względu na narodowość jest jednym z fundamentów unijnego prawa , dotyczy to także opłat za korzystanie z dróg - powiedziała rzeczniczka Komisji Europejskiej Helen Kearns.

Bruksela broni kierowców przed opłatami za niemieckie autostrady
(Xavier Hape/CC/Wikipedia)

Komisja Europejska przestrzega przed dyskryminacją zagranicznych kierowców. Problem powrócił po tym, jak szef niemieckiej partii CSU Horst Seehofer, zapowiedział wprowadzenie opłat za korzystanie z autostrad, którymi mieliby być obciążeni głównie obcokrajowcy.

Rzeczniczka Komisji Europejskiej Helen Kearns nie chciała odnieść się bezpośrednio do planów Seehofera, ale podkreśliła, że unijne zasady dotyczące opłat drogowych nie pozostawiają wątpliwości.

_ - Zakaz dyskryminacji ze względu na narodowość jest jednym z fundamentów unijnego prawa , dotyczy to także opłat za korzystanie z dróg _- powiedziała Kearns.

Dodała, że zasady pobierania myta za prywatne pojazdy zostały dodatkowo objaśnione przez Komisję Europejską w maju ubiegłego roku.

Przedstawiono wtedy wytyczne dla państw członkowskich, które rozważały wprowadzenie nowych systemów pobierania opłat. Komisarz ds. transportu Siim Kallas, wskazywał wtedy, że _ muszą być one przejrzyste i sprawiedliwe dla wszystkich _.

W ostatnich latach do Brukseli trafiło wiele skarg dotyczących systemów poboru opłat drogowych stosowanych w krajach Unii Europejskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Autostrady w Niemczech płatne dla przyjezdnych z zagranicy? _ Nowoczesny kraj musi mieć nowoczesną infrastrukturę. Dla realizacji naszych celów w dziedzinie rozbudowy sieci dróg potrzebujemy myta dla samochodów osobowych _.
Głos Berlina w sprawie opłat za autostrady Proponując wprowadzenie myta dla kierowców z zagranicy, szef bawarskiej CSU wywołał spór w szeregach koalicji rządowej Angeli Merkel.
Zamknęli elektrownie jądrowe. "To błąd" Amerykańscy eksperci uważają, że Niemcy popełniły błąd rezygnując z atomu. Teraz za to zapłacą.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)