Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Co z unijnym budżetem? Dziś w parlamencie

0
Podziel się:

Głosując w sprawie przyszłorocznego budżetu posłowie nie zgodzą się na cięcia proponowane przez państwa członkowskie.

Co z unijnym budżetem? Dziś w parlamencie
(photo-service.europarl.europa.eu)
bEDJldiZ

_ Głosując w sprawie przyszłorocznego budżetu posłowie nie zgodzą się na cięcia proponowane przez państwa członkowskie _ - zapowiada Parlament Europejski, który na dzisiejszej sesji omówi przyszłoroczny unijny budżet. Tematem obrad w Strasburgu będzie też współdziałanie państw na rzecz zwalczania zorganizowanej przestępczości.

Jutro wizytę w Parlamencie złoży birmańska opozycjonistka Aung San Suu Kyi, która odbierze Nagrodę im. Sacharowa, przyznaną jej w roku 1990.

Cięcia proponowane przez państwa członkowskie. Ich zdaniem, zagrożą one konkurencji oraz osłabią rozwój gospodarczy i zatrudnienie. Parlament proponuje natomiast cięcia w wydatkach własnej administracji i uzyskanie w ten sposób 10 milionów euro oszczędności.

bEDJldjb

Mając na uwadze skuteczniejszą walkę z przestępczością zorganizowaną posłowie wezwą do podjęcia wspólnych działań - zniesienia tajemnicy bankowej, do walki z nielegalnymi zakładami sportowymi oraz kupowaniem głosów. Rezolucja proponuje też stworzenie prokuratury dla Unii Europejskiej.

Ponadto posłowie zdecydują, czy Unia powinna wstrzymać współpracę ze Stanami Zjednoczonymi w programie śledzenia środków finansowych należących do terrorystów.

Czytaj więcej w Money.pl

bEDJldjC
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)