Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kopalnie w polsce
21.08.2011 08:49

Czterech górników rannych po wstrząsach w Lubinie

Do dwóch silnych wstrząsów doszło wczoraj wieczorem w należących do KGHM Polska Miedź S.A. Zakładach Górniczych Lubin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(hha124l/CC/Flickr)

*Do dwóch silnych wstrząsów doszło wczoraj *wieczorem w należących do KGHM Polska Miedź S.A. Zakładach Górniczych Lubin (Dolnośląskie). W wyniku wstrząsu rannych zostało czterech pracowników ekipy remontowej. **

Jak poinformował rzecznik prasowy KGHM Polska Miedź S.A. Dariusz Wyborski, do pierwszego wstrząsu doszło o godz. 19.20, a do drugiego półtorej minuty później. - _ W strefie zagrożenia znajdowało się 16 pracowników ekipy remontowej, która konserwowała taśmociąg. Wydostali się oni na powierzchnię o własnych siłach. Czterech z nich odniosło obrażenia _ - powiedział rzecznik.

Do wstrząsów doszło na głębokości 910 metrów.

Jak poinformował dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach, w wyniku wstrząsu doszło do uszkodzenia czterech budynków mieszkalnych we wsi Żelazny Most. W jednym z nich zawalił się komin i uszkodził ściany, w kolejnych popękały ściany i została naruszona konstrukcja komina. - _ Mieszkańcy, łącznie pięć osób, sami opuścili te budynki. Na miejscu jest nadzór budowlany, który oceni stan uszkodzenia budynków _ - powiedział strażaka.

Więcej o polakim górnictwie czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t74818.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/spolki;weglowe;maja;rekordowe;zyski,245,0,876789.html) Miliardowe zyski kopalni. To duży postęp Ponad 1 mld 132 mln zł zysku wypracowały w pierwszych pięciu miesiącach tego roku spółki węglowe należące do Skarbu Państwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/69/t74821.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mniejsze;wydobycie;wegla;wyzsze;zyski;spolek,108,0,830828.html) Mniejsze wydobycie węgla, wyższe zyski spółek W okresie styczeń-marzec wydobycie węgla kamiennego wyniosło 17 mln 487,9 tys. ton i było niższe niż w analogicznym okresie 2010 r. o 828,3 tys. ton. Wzrosła za to sprzedaż i zyski spółek węglowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/69/t74821.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gorniczy;gigant;chce;pozbyc;sie;dlugow,114,0,846194.html) Górniczy gigant chce pozbyć sie długów Przyjęcie nowej strategii Kompanii Węglowej, zmiany organizacyjne oraz większą aktywność w działaniach na rzecz umocnienia pozycji węgla w Europie zapowiada jej nowa prezes, Joanna Strzelec-Łobodzińska.
Tagi: kopalnie w polsce, wstrząs, giełda, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz