Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Demonstracje w Portugalii. Tłumy przeciwko cięciom

0
Podziel się:

Frekwencja przekroczyła oczekiwania organizatorów. Ludzie są oburzeni działaniami władz i międzynarodowych instytucji.

Demonstracje w Portugalii. Tłumy przeciwko cięciom
(Contando Estrelas/CC BY-NC 2.0/Flickr)
bEUcBiUl

Nawet kilkaset tysięcy osób manifestuje w Lizbonie przeciwko cięciom budżetowym. Antyrządowe demonstracje zorganizowano także w wielu innych portugalskich miastach.

Młodzież, rodzice z dziećmi, staruszkowie, związkowcy i zwykli ludzie, którzy na własnej skórze doświadczyli skutki antykryzysowej polityki władz. Ulicami Lizbony idą tłumy osób, oburzone działaniami władz i międzynarodowych instytucji, które zobowiązały Portugalię do zaciskania pasa. Frekwencja przekroczyła oczekiwania organizatorów.

Gdy czoło marszu zbliżyło się do końca trasy, na początkowym placu wciąż jeszcze były tysiące osób. Dzisiejsza manifestacja może być nawet większa od tej sprzed półtora roku, gdy na ulice tylko w Lizbonie wyszło 300 tysięcy osób. Manifestanci domagają się dymisji rządu i złagodzenia polityki.

bEUcBiUn

Oskarżają władze za gwałtowne zubożenie społeczeństwa i do rekordowego bezrobocia, które sięgnęło już 17,6 procent. Podobne, duże manifestacje zorganizowano już w 40 innych miastach, a także za granicą - Madrycie, Barcelonie, Londynie i Paryżu.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie chcą pomocy MFW. Protesty w stolicy Kolejna manifestacja w portugalskiej stolicy. Tym razem lizbończycy będą protestować przeciwko działaniom Międzynarodowego Funduszu Walutowego, który domaga się kolejnych cięć.
"Z takim rządem cofamy się w rozwoju!" Organizatorzy manifestacji szacują, że uczestniczyło w niej 40 tysięcy nauczycieli z całej Portugalii.
Fotograf-szantażysta wpadł w metrze Paparazzi szantażował celebrytów by wymuszajać pieniądze.
bEUcBiUO
KOMENTARZE
(0)