Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Demonstracje w Portugalii. Tłumy przeciwko cięciom

Demonstracje w Portugalii. Tłumy przeciwko cięciom

Fot. Contando Estrelas/CC BY-NC 2.0/Flickr
Nawet kilkaset tysięcy osób manifestuje w Lizbonie przeciwko cięciom budżetowym. Antyrządowe demonstracje zorganizowano także w wielu innych portugalskich miastach.

Młodzież, rodzice z dziećmi, staruszkowie, związkowcy i zwykli ludzie, którzy na własnej skórze doświadczyli skutki antykryzysowej polityki władz. Ulicami Lizbony idą tłumy osób, oburzone działaniami władz i międzynarodowych instytucji, które zobowiązały Portugalię do zaciskania pasa. Frekwencja przekroczyła oczekiwania organizatorów.


Gdy czoło marszu zbliżyło się do końca trasy, na początkowym placu wciąż jeszcze były tysiące osób. Dzisiejsza manifestacja może być nawet większa od tej sprzed półtora roku, gdy na ulice tylko w Lizbonie wyszło 300 tysięcy osób. Manifestanci domagają się dymisji rządu i złagodzenia polityki.

Oskarżają władze za gwałtowne zubożenie społeczeństwa i do rekordowego bezrobocia, które sięgnęło już 17,6 procent. Podobne, duże manifestacje zorganizowano już w 40 innych miastach, a także za granicą - Madrycie, Barcelonie, Londynie i Paryżu.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie chcą pomocy MFW. Protesty w stolicy
Kolejna manifestacja w portugalskiej stolicy. Tym razem lizbończycy będą protestować przeciwko działaniom Międzynarodowego Funduszu Walutowego, który domaga się kolejnych cięć.
"Z takim rządem cofamy się w rozwoju!"
Organizatorzy manifestacji szacują, że uczestniczyło w niej 40 tysięcy nauczycieli z całej Portugalii.
Fotograf-szantażysta wpadł w metrze
Paparazzi szantażował celebrytów by wymuszajać pieniądze.

protest, manifestacja, lizbona
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
rozbiegane oczy rudego
78.131.154.* 2013-03-03 06:49
http://naszeblogi.pl/36718-jak-zboj-z-sopockiego-lasu-zostal-tuscopernikiem
cisza
79.185.173.* 2013-03-03 05:14
Donald z Rostowskim codziennie wymyślają nowy podatek i nic. Cisza. Właśnie nadają "jaka to melodia". Polacy są już najbardziej opodatkowanym narodem na świecie. Nawet urzędnicy skarbowi nie nadążą za zmianami i nowościami podatkowymi.
glombyPatentowane
83.9.119.* 2013-03-02 23:02
Premier Tusk nie zna założeń paktu fiskalnego?
http://www.youtube.com/watch?v=999q41DJfDM&feature=youtu.be
Zobacz więcej komentarzy (19)