Notowania

kryzys w strefie euro
08.12.2011 11:36

Donald Tusk na mini-szczycie w Marsylii. Liczy na postępy

Premier spotka się z szefami państw i rządów z Europejskiej Partii Ludowej. Głównym tematem przed posiedzeniem Rady Europejskiej w Brukseli będzie kryzys.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Premier spotka się z szefami państw i rządów z Europejskiej Partii Ludowej. Głównym tematem przed posiedzeniem Rady Europejskiej w Brukseli będzie kryzys.

W spotkaniu ma wziąć udział 17 szefów państw i rządów (w tym prezydent Francji Nicolas Sarkozy i kanclerz Niemiec Angela Merkel) z krajów, gdzie rządzą partie należące do EPL, oraz szefowie trzech unijnych instytucji: Rady Europejskiej, Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego.

_ - Będzie to próba posunięcia się na drodze wypracowywania kompromisu podczas szczytu UE i ustalenia wspólnego stanowiska tej rodziny politycznej, która dzisiaj jest dominująca, jeśli chodzi o Unię Europejską. Sądzę, że ten mini-szczyt przed głównym szczytem w Brukseli jakieś postępy poczyni _ - powiedział wiceprzewodniczący EPL europoseł Jacek Saryusz-Wolski (PO).

Podczas wyjazdowego posiedzenia w Marsylii przedstawiciele EPL mają też rozmawiać m.in. o Ukrainie. Planowane jest przyjęcie nadzwyczajnej rezolucji poświęconej sytuacji na Ukrainie. Gościem kongresu będzie córka Julii Tymoszenko, Jewhenia Carr, która wygłosi przemówienie w imieniu więzionej byłej premier Ukrainy. Z Marsylii Donald Tusk uda się na szczyt Unii w Brukseli.

O ratowaniu euro czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/t197993.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/stany;obserwuja;unijny;szczyt;wychodzenie;z;kryzysu;jest;chwiejne,33,0,984865.html) Obama się martwi, dzwoni do Merkel Dzisiejszy szczyt Unii Europejskiej jest uważnie obserwowany w Stanach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/230/t197862.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/szczyt;w;brukseli;przelomu;nie;bedzie,249,0,984825.html) Szczyt w Brukseli. Będzie przełom? Zdaniem ekonomistów najważniejsze jest, by Unia Europejska jak najszybciej odzyskała wiarygodność na rynkach finansowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/172/t197804.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/kryzys;strefy;euro;merkel;i;sarkozy;pisza;list,55,0,984631.html) Oto plan dla strefy euro. Są pewni, że się uda Nicolas Sarkozy i Angela Merkel przesłali UE propozycje zmian traktatowych. Tymczasem szanse na osiągnięcie porozumienia maleją.
Tagi: kryzys w strefie euro, szczyt, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz