Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rada ministrów
12.11.2012 20:03

Donald Tusk odwołał posiedzenia rządu. Jedzie bronić funduszy do Brukseli

Zwołane na wtorek posiedzenie Rady Ministrów nie odbędzie się - poinformowała kancelaria premiera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Zwołane na wtorek posiedzenie Rady Ministrów nie odbędzie się - poinformowała kancelaria premiera. Jutro premier Donald Tusk udaje się do Brukseli na spotkanie grupy tzw. przyjaciół polityki spójności.

O odwołaniu posiedzenia poinformował sekretarz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Maciej Berek w komunikacie umieszczonym na stronach KPRM._ - W tym tygodniu ze względu na ofensywę europejską nie będzie posiedzenia rządu. Pakt fiskalny, zgodnie z obietnicą pana premiera, stanie na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów, które się odbędzie _ - wyjaśnił PAP Maciej Wewiór z Kancelarii.

Jak dodał, _ można bezpiecznie założyć _, że najbliższe posiedzenie rządu odbędzie się w przyszłym tygodniu. Premier Donald Tusk udaje się do Brukseli, gdzie weźmie udział w spotkaniu grupy tzw. przyjaciół polityki spójności, czyli przywódców państw europejskich, którzy sprzeciwiają się cięciom unijnych funduszy na tę politykę.

W ubiegłym tygodniu w Sejmie premier powtórzył wolę przystąpienia Polski do strefy euro _ wtedy, kiedy będzie na to gotowa i kiedy strefa będzie bezpieczna dla każdego jej uczestnika _. W związku z tym zapowiedział, że na najbliższym posiedzeniu rządu zaakceptowany i przesłany do ratyfikacji zostanie pakt fiskalny.

Podpisany 30 stycznia w Brukseli pakt fiskalny wymusza większą dyscyplinę w finansach publicznych, zwłaszcza w państwach eurolandu. Umowa ustanawia nowe, bardziej automatyczne sankcje za łamanie dyscypliny, w tym nowej reguły wydatkowej. Traktat ma wejść w życie w 2013 r., po ratyfikacji w 12 krajach euro. Polskę będzie obowiązywał dopiero, gdy przyjmie unijną walutę.

Czytaj więcej w Money.pl
Donald Tusk jest jak Putin. Co zrobił premier _ Chce pokazać, że jest twardziel, szeryf Tusk, który się ministrom nie kłania, a będzie nadal tak jak jest. _
Tusk zdecyduje się na "prymitywny krok"? - _ Uważam, że jest to plan ambitny, ale realistyczny _ - ocenił premier.
Premier ujawnił, kiedy wejdziemy do strefy euro Szef rządu zapowiedział też przyjęcie paktu fiskalnego. Rząd zrobi to na najbliższym posiedzeniu. - _ Pcha nas w środek czarnej dziury _ - grzmi opozycja.
Tagi: rada ministrów, donald tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, unia, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz