Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PE: Zieloni zachęcają do składania donosów na oszustów podatkowych

3
Podziel się:

Europosłowie z grupy Zielonych zachęcają Europejczyków do składania donosów dotyczących oszustw podatkowych. We wtorek uruchomili platformę internetową EUleaks, która umożliwi anonimowe ujawnianie dokumentów i informacji.

PE: Zieloni zachęcają do składania donosów na oszustów podatkowych
(Parlament Europejski)

Zieloni argumentują, że chodzi o sprawiedliwość, interes publiczny i gwarancję, że prawo jest przestrzegane. - Przejrzystość zwiększa presję na władze, by podejmowały właściwe decyzje - mówił Philippe Lamberts z grupy Zielonych.

Każdy, kto ma dokumenty dotyczące oszustw podatkowych, będzie mógł je złożyć anonimowo. Twórcy platformy internetowej EUleaks zapewniają informatorom ochronę.

- Osoby, które ujawniają oszustwa, bardzo często ponoszą poważne konsekwencje swoich działań, dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć tę platformę. My nie będziemy widzieć, kto składa dokumenty - powiedział europoseł.

Grupa ekspertów zajmie się analizowaniem przekazywanych informacji i weryfikacją dokumentów przed ich publikacją.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
Mir
7 lat temu
Donoszę że szef NBP przez 25 lat mając obowiązek skupu walut w/g tabeli ustalonej przez siebie samego za złotówki wykreowane doprowadził do czterokrotnego osłabienia złotego i zmusił miliony Polaków do emigracji zarobkowej oraz pomógł bankom w przekręcie kredytów frankowych.
zorro
7 lat temu
Donald T
przyszła do n...
7 lat temu
Zielone to niedojrzałe czerwone.