Notowania

"Dostaniemy od Unii więcej. Nie powiem ile"

Unijny komisarz ds. budżetu i programowania finansowego Janusz Lewandowski powiedział, że w proponowanym przez Komisję Europejską projekcie 7-letniego budżetu Unii, dla Polski przewidziano więcej niż 80 mld euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Unijny komisarz ds. budżetu i programowania finansowego Janusz Lewandowski powiedział, że w proponowanym przez Komisję Europejską projekcie 7-letniego budżetu Unii, dla Polski przewidziano więcej niż 80 mld euro. Nie ujawnił jednak kwoty.

Lewandowski, który był wczoraj wieczorem gościem w Polsat News powiedział, że _ Warszawa sobie tak niezbyt dokładnie policzyła i ta duża liczba 80 mld jest teraz obecna we wszystkich mediach _. _ To jest niedaleko prawdy, ale będzie tych miliardów więcej. Będzie ich więcej w propozycji, którą ogłosiliśmy dwa dni temu _ - zaznaczył.

Nowy 7-letni budżet UE według propozycji KE ma wynieść 972,2 mld euro. Komisja proponuje utrzymać na porównywalnym do obecnego poziomie fundusze na politykę rolną i spójności, ale zmienić je tak, by odblokować środki na inne polityki UE. W obecnej siedmioletniej perspektywie na lata 2007-13 budżet UE wynosi 925 mld euro.

Środki przeznaczone na politykę spójności mają wynieść według propozycji KE 376 mld euro, z czego Polska miałaby otrzymać około 80 mld euro.

Unijny komisarz nazwał projekt budżetu wyważonym. _ Budżet nie rośnie, a jednocześnie są w nim dobre wiadomości i dla zachodu i dla wschodu _ - mówił. Dodał, że teraz rozpoczną się negocjacje. Jego zdaniem niemal na pewno nie skończą się one za polskiej prezydencji, bardziej realny jest termin końca 2012 r.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/30/t141854.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/huebner;budzet;ue;musi;rosnac;a;polska;wejsc;do;strefy;euro,223,0,849631.html) Huebner: Budżet UE musi rosnąć, a Polska wejść do strefy euro Nasza prezydencja to czas wielkiej konsolidacji budżetów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t95077.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/wieloletni;budzet;unii;do;konca;czerwca,248,0,832248.html) Wieloletni budżet Unii do końca czerwca Lewandowski: Postaram się by kraje biedniejsze pozostały głównymi beneficjentami, a tym głównym powinna pozostać Polska.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t86629.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/tusk;wieloletni;budzet;unii;to;priorytet,199,0,825799.html) Tusk: Wieloletni budżet Unii to priorytet Szef polskiego rządu przedstawił premierowi Danii i prezydentowi Cypru priorytety polskiego przewodnictwa w Unii Europejskiej.
Tagi: budżet unii europejskiej, budżet, unia, polska, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz