Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dotacje z Unii Europejskiej. Musimy zwrócić fundusze na rolnictwo

0
Podziel się:

Pieniądze wrócą do budżetu UE z powodu nieprzestrzegania unijnych przepisów - poinformowała Komisja Europejska.

Dotacje z Unii Europejskiej. Musimy zwrócić fundusze na rolnictwo
(Parlament Europejski)

Komisja Europejska upomina się o oddanie 57 mln euro, nieodpowiednio - jej zdaniem - wydanych przez kraje członkowskie. Dotyczy to 15 państw, Polska ma zwrócić 5,84 mln euro.

_ Te pieniądze wrócą do budżetu UE z powodu nieprzestrzegania przepisów UE lub zastosowania nieodpowiednich procedur kontroli w zakresie wydatków na rolnictwo _ - poinformowała w środę KE.

_ Państwa członkowskie są odpowiedzialne za wypłacanie pomocy i kontrolę wydatków w ramach wspólnej polityki rolnej (WPR), natomiast Komisja ma obowiązek zapewnić, aby państwa członkowskie dokonały prawidłowego wykorzystania funduszy _ - dodała Komisja.

W ramach korekty odzyskane zostaną środki finansowe od 15 państw członkowskich: Belgii, Czech, Danii, Niemiec, Hiszpanii, Francji, Włoch, Łotwy, Węgier, Polski, Portugalii, Słowenii, Finlandii, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

W przypadku Polski KE naliczyła korektę w wysokości 5,84 mln euro w zakresie funduszy na rozwój obszarów wiejskich. _ Korekta (jest) proponowana ze względu na brak kryteriów wyboru dla oceny projektów _ - czytamy w komunikacie KE.

Największą korektą została obciążona Francja. Musi ona zwrócić ponad 20 mln euro funduszy rolnych w związku za niedociągnięciami związanymi z przydziałem uprawnień do pomocy.

Czytaj więcej w Money.pl
Głodował, ale dostał rachunek za jedzenie - _ Uważam wystawienie mi rachunku za drwiny ze strony funkcjonariuszy milicji - _napisał działacz do sądu.
Zwolnią ponad pół miliona osób? Protestują Protest zakłócił pracę m.in. szpitali, do których trzeba było wezwać dodatkowy personel, biur podatkowych i więzień.
Indonezja: Autokratyczny polityk pokonany Z sondaży exit polls wynika, że jego konkurent, Jokowi (na zdj.) zdobył 53 procent głosów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)