Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamach w monachium
03.02.2013 07:51

Drugi dzień konferencji w Monachium. Oto skutki negocjacji

Szef NATO apelował do członków paktu, aby w czasie kryzysu nie zmniejszali budżetów obronnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pal Nordseth/CC/Flickr)

Przyszłość NATO i relacji transatlantyckich - między innym o tym dyskutowano w Monachium w drugim dniu dorocznej konferencji bezpieczeństwa. Szef Paktu Północnoatlantyckiego Anders Fogh Rasmussen ostrzegał, aby nie oszczędzać na obronie.

Szef NATO apelował do członków paktu, aby w czasie kryzysu nie zmniejszali budżetów obronnych. Jak mówił, takie oszczędności mogą się zemścić. - _ Nowe cięcia obecnie będą prowadzić do większej niestabilności w przyszłości i ogromnych kosztów. Widzieliśmy to po zakończeniu Zimnej Wojny, gdy nie byliśmy przygotowani aby odpowiedzieć na kryzys na Bałkanach _ - podkreślił Rasmussen.

Obecny w Monachium wiceprezydent USA Joe Biden podkreślał z kolei wagę współpracy transatlantyckiej. Biden przekonywał, że Waszyngton nie odwraca się od Europy. - _ Prezydent Obama i ja nadal uważamy, że Europa jest fundamentem dla amerykańskiego zaangażowania na świecie. Nic się w tej sprawie nie zmieniło _ - podkreślił.

Tegoroczna konferencja już ma pierwsze wymierne efekty. Szef syryjskiej opozycji został zaproszony do Moskwy. Komentatorzy mówią o przełomie, bo dotychczas rosyjska dyplomacja broniła stanowiska prezydenta Syrii Baszara Al-Asada.

Czytaj więcej w Money.pl
300 uzbrojonych talibów zaatakowało milicję Według agencji AP w walkach między dwoma islamskimi ugrupowaniami zginęło 24 ludzi.
NATO-wskie rakiety wycelowane w Syrię Sojusz Północnoatlantycki odpowiedział na prośbę władz w Ankarze z jesieni ubiegłego roku, gdy w wyniku ostrzału zza syryjskiej granicy zginęło pięciu tureckich cywilów.
Francja w kłopotach. Dżihadyści w natarciu Malijscy bojownicy kontrolują północną część Mali. Zajęli kolejne miasta. Chcąc nie chcąc, do walki z partyzantami Francja skierowała wojska lądowe.
Tagi: zamach w monachium, nato, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, prawo, wiadmości, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz