Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strajk w grecji
20.10.2011 10:32

Drugi dzień strajku generalnego. Grecy nie chcą unijnej pomocy

Protestujący żądają anulowania porozumienia, które uzależnia otrzymanie wsparcia finansowego od UE i MFW od wprowadzenia w kraju daleko idących reform.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*W Atenach rozpoczęły się rano kolejne manifestacje przeciwko rządowemu planowi oszczędnościowemu, który ma zostać przegłosowany wieczorem w greckim parlamencie. *

Związki zawodowe GSEE i ADEDY wezwały do manifestacji na placu Syntagma przed parlamentem, gdzie wczoraj doszło do starć między policją a grupą manifestantów. Około godz. 8 czasu polskiego do centrum Aten, które zostało wyłączone z ruchu kołowego i jest strzeżone przez wzmocnione siły policji, ruszyli zwolennicy prokomunistycznego Frontu Robotniczego. Syndykat ten żąda anulowania porozumienia podpisanego w maju 2010 roku, który uzależnia otrzymanie pomocy od UE i Międzynarodowego Funduszu Walutowego od wprowadzenia w Grecji daleko idących reform.

125 tysięcy demonstrantów na ulicach w Grecji

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/125-tysiecy-demonstrantow-na-ulicach-w-grecji-g354918.html)

Ulice wokół parlamentu były dziś zdewastowane, gdyż podczas wczorajszych zamieszek rozbijano sklepowe witryny i budki telefoniczne oraz podpalano kosze na śmieci. We wczorajszych manifestacjach w Atenach uczestniczyło według policji ponad 70 tys.osób, a według związkowców 200 tys.

Rygorystyczne oszczędności socjalistycznego rządu Jeorjosa Papandreu są warunkiem dalszego korzystania przez pogrążoną w kryzysie zadłużenia Grecję z pomocy międzynarodowej, bez której kraj ten musiałby ogłosić bankructwo. Grecja czeka na kolejną transzę, wysokości 8 miliardów euro, z pierwszego pakietu pomocy opiewającego na 110 miliardów euro, przyznanego w 2010 roku.

O strajku generalnym w Grecji czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t163234.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grecja;sparalizowana;przez;kolejny;strajk;generalny,61,0,940349.html) Już piąty raz paraliżują kraj. Przez premiera To protest przeciwko posunięciom oszczędnościowym socjalistycznego rządu premiera Jeorjosa Papandreu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/242/t162546.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/powstaje;raport;o;splacalnosci;dlugu;grecji,151,0,939415.html) Wielki raport wypłacalności. Prawda o Grekach Tak zwana trojka udostępni dokument, który przedstawi stan greckiej gospodarki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/242/t162546.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grecja;zainteresowana;francuskimi;fregatami,45,0,939053.html) Grecy przesadzili! Kupują drogą superbroń Pogrążona w kryzysie zadłużenia Grecja zamierza jednak zmodernizować swą marynarkę wojenną francuskimi fregatami
Tagi: strajk w grecji, grecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz