Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dziesiątki tysięcy protestowały w Atenach

0
Podziel się:

W kolejnym z serii protestów, odbywających się codziennie w stolicy Grecji od kilkunastu dni ludzie protestowali przeciw obniżeniu płac w sektorze publicznym, redukcji emerytur i podniesieniu podatków.

Dziesiątki tysięcy protestowały w Atenach
(PAP/EPA)

Dziesiątki tysięcy osób zgromadziły się w niedzielę przed budynkiem greckiego parlamentu w śródmieściu Aten, protestując przeciwko polityce oszczędnościowej rządu i żądając wstrzymania spłaty rat wierzycielom ich dramatycznie zadłużonego państwa.

Niedzielny wiec był kolejnym w serii protestów, odbywających się codziennie w tym samym miejscu w Atenach od 12 dni, a organizatorzy zapowiadali, że pod względem frekwencji przewyższy wszystkie demonstracje z ostatnich tygodni.

By uniknąć bankructwa, Grecja wynegocjowała z Międzynarodowym Funduszem Walutowym i Unią Europejską pomoc finansową w łącznej kwocie 110 mld euro, zobowiązując się w zamian do zdyscyplinowania budżetu poprzez obniżenie płac w sektorze publicznym, redukcję emerytur i podniesienie różnego rodzaju podatków.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/91/t141147.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/grecja;dostanie;12;mld;euro;w;lipcu;to;przedluzanie;agonii,221,0,844765.html) Grecja dostanie 12 mld euro, w lipcu. To przedłużanie agonii Zakończyły się negocjacje prowadzone przez grecki rząd z ekspertami z UE, MFW i EBC.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/100/t95076.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/lewandowski;grecja;moze;liczyc;na;ratunek;ze;strony;ue,211,0,839123.html) Lewandowski: Grecja może liczyć na ratunek ze strony UE Zdaniem unijnego komisarza Janusza Lewandowskiego w interesie całej Unii Europejskiej jest to, by Grecja nie zbankrutowała.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/t140566.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/okupuja;budynek;ministerstwa;finansow,27,0,844315.html) Okupują budynek ministerstwa finansów Równolegle Unia i MFW prowadza negocjacje co do nowego programu pomocowego dla tego kraju.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)