Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bronisław komorowski
28.04.2011 16:59

Elektrownie atomowe? Nie ma przeciwskazń

Prezydent Komorowski powiedział, że na spotkaniu RBN nie usłyszał żadnych argumentów przeciw budowie nowoczesnych elektrowni jądrowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego pracuje nad projektem nowelizacji przepisów o stanach nadzwyczajnych, który dotyczyć ma zagrożenia ewentualnymi atakami cybernetycznymi - poinformował prezydent Bronisław Komorowski.

- _ Gen. Stanisław Koziej (szef BBN) przedstawił elementy projektu nowelizacji ustaw o stanach nadzwyczajnych pod kątem potrzeby wprowadzenia do polskiego systemu prawnego rozwiązań, które by odpowiadały na pojawienie się nowego wyzwania, nowego zagrożenia jakie stanowi cyberatak _ - powiedział Komorowski na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Jak podkreślił, BBN we współpracy z odpowiednimi ministerstwami prowadzi prace, które _ zbliżają się do finału _. Prezydent wyraził nadzieję, że _ jeszcze w tej kadencji parlament zdoła przyjąć odpowiednie rozwiązania _.

- _ Zdarzają się, w warunkach nie wojennych, ale pokojowych, różnego rodzaju sytuacje zagrożenia dla systemów informatycznych _ - dodał.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t84279.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/iranscy;hakerzy;atakuja;wrogow;kraju,105,0,793449.html) Irańscy hakerzy atakują wrogów kraju
Podczas posiedzenia RBN dokładnie omówiono także problem bezpieczeństwa elektrowni nuklearnych. Prezydent zapowiedział, że poruszono również aspekty ekonomiczne i problemy wpływu tej energii na rozwój polskiej gospodarki.

Bronisław Komorowski powiedział też, że podczas spotkania RBN nie usłyszał żadnych argumentów o realnym zagrożeniu w związku z budową nowoczesnych elektrowni jądrowych. Dodał, że przedmiotem rozmowy nie była kwestia związana z potencjalnym referendum w sprawie budowy elektrowni atomowych. Podkreślił, że osoby, który domagają się takiego rozwiązania, powinny postępować zgodnie z konstytucją i samemu zgłosić taką inicjatywę. Bronisław Komorowski poinformował również, że podjęto rozmowy na temat szczegółów magazynowania odpadów radioaktywnych, które powstają w trakcie pracy elektrowni.

Komorowski poinformował jednocześnie, że podczas następnego posiedzenia RBN rząd przedstawi informację o zamierzeniach dotyczących budowy wspólnej polityki bezpieczeństwa i obrony UE. Prezydent przypomniał, że ma to być jeden z priorytetów polskiego przewodnictwa w Radzie UE, w drugiej połowie 2011 roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/182/t75446.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/manifestacja;ekologow;przed;ministerstwem,178,0,818098.html) Manifestacja ekologów przed ministerstwem Demonstranci domagają się zarzucenia planów budowy elektrowni atomowej w Polsce.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/t124608.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/szydlo;atomowe;referendum;jest;bez;sensu,57,0,811065.html) Szydło: Atomowe referendum jest bez sensu Teraz wszyscy są pod wrażeniem tego co dzieje się w Japonii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/185/t75449.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pakiet;atomowy;rzadu;do;speckomisji,243,0,804595.html) "Pakiet atomowy" rządu do speckomisji Sejm powołał w piątek komisję nadzwyczajną, do której trafią proponowane przez rząd przepisy mające umożliwić budowę w Polsce elektrowni jądrowych.
Tagi: bronisław komorowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, unia, prawo, gospodarka polska, wiadmości, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz