Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Europarlament postanowi o cięciach bonusów dla bankierów

0
Podziel się:

Głosując nad reformą europejskiego systemu bankowego, parlament opowie się też za promowaniem pożyczek dla małych i średnich firm.

Europarlament postanowi o cięciach bonusów dla bankierów
(Rex Roof/CC/Flickr)

Reforma europejskiego systemu bankowego, pomoc finansowa dla państw z poza strefy euro oraz ocena zmian w konstytucji Węgier, to najważniejsze kwestie rozpoczynającej się dziś w Strasburgu plenarnej sesji Parlamentu Europejskiego.

Posłowie zajmą się także usprawnieniem obsługi naziemnej na lotniskach. Proponowane przepisy dotyczące obsługi na lotniskach, przewidują miedzy innymi ustalenie maksymalnego czasu oczekiwania na odprawę bagażową oraz określenie minimalnej ilości okienek odpraw pasażerów. Raport w tej sprawie przygotowany przez posła Artura Zasadę przewiduje również zwiększenie liczby firm obsługujących lotniska.

Głosując nad reformą europejskiego systemu bankowego Parlament opowie się za ograniczeniem bonusów wypłacanych bankierom i zwróci uwagę na promowanie pożyczek dla małych i średnich firm. W debacie uczestniczył będzie Mario Draghi przewodniczący Europejskiego Banku Centralnego.

Posłowie przyjmą także raport poseł Danuty Hubner, który postuluje państwa aby z poza strefy euro, do których należy Polska, mogły na równych prawach korzystać z pomocy finansowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejny kraj w Unii w obliczu bankructwa Trzy największe banki Słowenii będą potrzebowały miliarda euro. Suma ta może jednak mocno wzrosnąć.
Słoweńcom zajmą lokaty, Hiszpania dostanie miliardy. A Polska na to... Słoweńskie banki mają tyle złych długów, że na ich spłatę trzeba by przeznaczyć kwartalne PKB.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)