Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
straty
02.10.2012 11:32

Europejskie linie lotnicze. Straty przekraczają miliard dolarów

W lipcu na lukratywnych trasach transatlantyckich przeloty najdroższymi klasami były niższe niż rok wcześniej w tym samym czasie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Połączona strata europejskich linii lotniczych za 2012 r. sięgnie, jak ocenia Międzynarodowa Agencja Lotnictwa Cywilnego (IATA) 1,2 mld USD, a Europa pod względem wyników przewoźników lotniczych będzie regionem najbardziej poszkodowanym - donoszą brytyjskie media.

Głównym powodem jest spadek liczby pasażerów korzystających z klas pierwszej i biznes. Firmy zmuszone do oszczędności częściej rezerwują miejsca w klasie turystycznej, bądź korzystają z niskobudżetowych przewoźników.

W lipcu na lukratywnych trasach transatlantyckich przeloty najdroższymi klasami były o 2,4 proc. niższe, niż w lipcu 2011 r. Na rynku wewnątrz europejskim spadek sięgnął 3,5 proc.

_ - Linie lotnicze w niektórych państwach zmagają się z trudnościami spowodowanymi przez wysokie podatki, uciążliwe regulacje i niewystarczającą infrastrukturę _ - cytuje BBC dyrektora generalnego IATA Tony Tylera, który wypowiadał się w Singapurze.

IATA przewiduje, że globalny zysk linii lotniczych za 2012 r. wyniesie 4,1 mld USD. Jest to więcej niż wynosiła prognoza z czerwca br., ale zysk i tak będzie niższy niż w ub. r., gdy wyniósł 8,4 mld USD. Prognoza zysku za 2013 r. to 7,5 mld USD. Źródłem zysku będą rozwiązania racjonalizatorskie, oszczędności i konsolidacja sektora.

_ - Linie lotnicze poprawiły formę inwestując w nowe maszyny, przyjmując bardziej efektywne procedury, zarządzając potencjałem przewozowym i konsolidując się _ - dodał Tylor.

Czytaj więcej w Money.pl
MON zerwał kontrakt: "Miarka się przebrała" MON wymówił umowę na dostawę samolotów bezzałogowych Aerostar dla Wojska Polskiego.
Producent samolotów otwiera nowe fabryki Embraer zainaugurował dwie fabryki części do samolotów w portugalskiej Evorze. W obu zakładach brazylijskiej wytwórni lotniczej zatrudnienie znajdzie 600 pracowników.
Lotniczy gigant otwiera nowe fabryki Dzięki gigantowi branży lotniczej pracę znajdzie blisko 2 tysiące osób.
Tagi: straty, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz