Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niezwykłe znalezisko francuskich celników. I to w polskim samochodzie

Francuscy celnicy w podczas kontroli w Urrugne na południu Francji przy granicy z Hiszpanią musieli być bardzo zaskoczeni, gdy skontrolowali samochód na polskich tablicach rejestracyjnych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Francuscy celnicy w podczas kontroli w Urrugne, na południu Francji przy granicy z Hiszpanią musieli być bardzo zaskoczeni. W samochodzie marki Audi z polską tablicą rejestracyjną znaleźli bowiem milion euro w gotówce - podała we wtorek tamtejsza służba celna. Pojazdem jechały dwie osoby.

Jak informuje "Le Parisien", dochodzenie w sprawie prowadzi krajowa służba śledcza ds. celnych (SNDJ).

Celnicy dokonali odkrycia 26 marca, w samochodzie jadącym z Hiszpanii. Banknoty były ukryte za przednimi fotelami oraz po prawej stronie samochodu w okolicy bagażnika. Po demontażu części konstrukcji znaleziono kolejne banknoty, umieszczone w skrzynce ukrytej za tylnym zderzakiem.

W sumie naliczono 1 033 225 euro. Nie podano jednak, jakiej narodowości były jadące samochodem osoby.

"Le Parisien" informuje, że w 2016 roku SNDJ prowadziła prawie 400 dochodzeń ws. prania pieniędzy. W ich toku skonfiskowano lub zidentyfikowano 149 mln euro pochodzących z działalności przestępczej - o 170 proc. więcej niż w roku 2015.

Tagi: francja, wiadomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-04-2017

ErgNie można posiadać pieniędzy. nawet Banki ich nie posiadają. Banki posiadają jedynie 2% tego co jest zaksięgowane. Okazuje się , że fikcja jest … Czytaj całość

12-04-2017

swobody unijneNo i gdzie w tej Unii wolny przepływ kapitału. Jedna wielka ściema, by wycyckać biednych

11-04-2017

dżordżTo już nie można ze sobą zabrać drobnych na wydatki wakacyjne? Co za czasy.

Rozwiń komentarze (42)