Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Francja: Air France odwoła 40 procent lotów długodystansowych

0
Podziel się:

Air France poinformowały, że oczekuje odwołania do 40 procent swych rejsów
długodystansowych i do 30 procent lotów na trasach krótszych.

Francja: Air France odwoła 40 procent lotów długodystansowych
(PAP/EPA)
bFglYRqt

Linie podjęły decyzje pod presją ogromnych strajków w firmie. Piloci protestują już trzeci dzień, Air France oczekuje odwołania do 40 procent rejsów długodystansowych i do 30 procent lotów na pozostałych trasach.

Według Air France, wczoraj anulowano mniej więcej około połowy ich lotów daleko- i średniodystansowych, ale wielu pasażerów skorzystało z połączeń alternatywnych.

Jak twierdzi związek zawodowy pilotów SNPL, około połowy jego członków uczestniczy w proteście przeciwko forsowanym przez konserwatywny rząd planom, by każdy strajk w branży lotniczej musiał być zapowiadany z dwudniowym wyprzedzeniem. Obecnie związkowcy nie mają żadnego obowiązku takiej notyfikacji.

bFglYRqv

Strajk pilotów ma potrwać do czwartku wieczór. Powołując się na anonimowe źródła francuski dziennik ekonomiczny _ La Tribune _ podał, że każdy dzień protestu oznacza dla Air France stratę około 15 mln euro - nie licząc kosztów rekompensat dla pasażerów.

Czytaj o strajkach lotniczych w Money.pl
Wciąż strajkują. Wiele lotów odwołanych Według związkowców, którzy domagają się powstrzymania planu zwolnień w koncernie, trwający od soboty protest z dnia na dzień umacnia się.
Przez pracowników odwołali ponad sto lotów Hiszpańskie linie lotnicze Iberia odwołały ponad jedną trzecią lotów z powodu strajku pilotów.
Miliony euro strat, mimo że strajku nie było Pilocie odwołali zaplanowany na cztery dni protest dopiero 5 minut przed jego przewidzianym terminem.
bFglYRqW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)