Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Francuska Izba Obrachunkowa: rząd za dużo wydaje i pogłębia deficyt

0
Podziel się:

Nic nie pomogły nieśmiałe próby zaciskania pasa, podejmowane przez francuski rząd.

Francuska Izba Obrachunkowa: rząd za dużo wydaje i pogłębia deficyt
(REPORTER)
bEKveLEB

Socjalistyczny rząd Francji wydaje za dużo pieniędzy. To stwierdzenie Francuskiej Izby Obrachunkowej, która oceniła realizację budżetu państwa w 2014 roku. Nieśmiałe próby zaciskania pasa, podejmowane przez francuski rząd nie zahamowały rosnącego deficytu i zadłużenia skarbu państwa.

W dokumencie, przedstawionym dzisiaj w Zgromadzeniu Narodowym, podkreślono, że wprawdzie wysiłki władz są widoczne, ale to jednak nie wystarczy. Od 2010 roku notowano spadek deficytu i zadłużenia skarbu państwa. W ubiegłym roku ta tendencja została przerwana i notowano wzrost niemal o 11 miliardów euro. W sumie deficyt zamknął się sumą 85 i pół miliarda euro. Zadłużenie przekroczyło półtora biliona euro.

Tymczasem zdaniem analityków gospodarczych prognozy mimo to nie są najgorsze - niskie oprocentowanie długu jest korzystne dla władz. Rząd martwi się jednak, że do skarbu wpłynie tylko 274 miliardy euro pochodzące z podatków czyli o 10 miliardów mniej niż planowano.

bEKveLED

Obciążeniem dla budżetu jest wzrost płac coraz większej liczby pracowników administracji państwowej i coraz wyższy koszt operacji wojskowych poza granicami Francji.

Czytaj więcej w Money.pl

bEKveLFe
KOMENTARZE
(0)