Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fundusze unijne. Dolny Śląsk dostanie 3,3 mln zł na kulturę i edukację

0
Podziel się:

Pieniądze te zostaną przeznaczone na zadania związane z kulturą i edukacją w Jaworze i Wałbrzychu.

Fundusze unijne. Dolny Śląsk dostanie 3,3 mln zł na kulturę i edukację
(timetrax2/CC/Flickr)
bECNWKCZ

Dzięki przyznanym środkom zostanie wyposażony Park Wielokulturowy Stara Kopalnia, a także zmodernizowany szlak przyrodniczo-edukacyjny Ścieżka Hochbergów w Wałbrzychu. Natomiast w Jaworze powstanie nowa Miejska Biblioteka Publiczna.

Jak poinformowało biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, wartość podpisanych dziś umów na dofinansowanie projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego wynosi blisko 4,7 mln zł. Natomiast kwota przyznanych dotacji to ponad 3,3 mln zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zadania związane z kulturą i edukacją w Jaworze i Wałbrzychu.

Projekt gminy Jawor związany jest z modernizacją pomieszczeń po byłej drukarni na potrzeby Miejskiej Biblioteki Publicznej dla seniorów i osób niepełnosprawnych. Biblioteka ma stać się miejscem spotkań międzypokoleniowych, warsztatów, wystaw i spotkań autorskich. W ramach robót modernizacyjnych zaplanowano m.in. prace ogólnobudowlane, prace instalacyjne oraz zakup i montaż niezbędnego wyposażenia. Wartość projektu to blisko 500 tys. zł, z czego dofinansowanie unijne wyniesie ponad 382 tys. zł.

bECNWKDb

Z kolei gmina Wałbrzych zamierza stworzyć ośrodek muzealno-kulturalny Park Wielokulturowy _ Stara Kopalnia _. Zaplanowano m.in. zakup komputerów stacjonarnych i laptopów, projektorów multimedialnych, monitorów, kamer, skanerów i oprogramowania. W parku mają być organizowane imprezy kulturalne i wystawy. Wartość projektu to blisko 3,4 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie ponad 2,3 mln zł.

Natomiast umowa podpisana z Nadleśnictwem Wałbrzych z siedzibą w Boguszowie Gorcach obejmuje modernizację i odbudowę szlaku przyrodniczo-edukacyjnego _ Ścieżka Hochbergów _. Jej celem jest ochrona rzadkich siedlisk przyrodniczych w rezerwacie przyrody i obszarze NATURA 2000 _ Przełomy Pełcznicy pod Książem _.

W ramach tego przedsięwzięcia zostanie wykonane m.in. oczyszczenie i profilowanie ścieżek, zabezpieczanie skarp, modernizacja schodów, platform, pomostów i kładek oraz budowa platformy widokowej. Dzięki temu turyści będą mogli korzystać ze specjalnie przygotowanych dla nich miejsc, nie niszcząc obszarów przyrodniczo chronionych. Projekt jest realizowany na obszarach atrakcyjnych turystycznie - w okolicach Zamku Książ. Wartość projektu to blisko 969 tys. zł, z czego dofinansowanie wyniesie bisko 670 tys. zł.

Poza dofinansowaniem, środki konieczne na wymienione inwestycje, pochodzić będą z kas poszczególnych samorządów.

bECNWKDh
Czytaj więcej w Money.pl
Czy Schetyna polegnie w walce o władzę w PO? Czy ten rywal odbierze mu wysoką pozycję w partii?
Gminy chcą od banku 440 milionów złotych W latach 2014-2015 gminy chcą ubiegać się w Banku Gospodarstwa Krajowego o 440 mln zł dofinansowania na budowę mieszkań socjalnych i komunalnych.
Będą opóźnienia z Mieszkaniem dla Młodych? Do współpracy z BGK, które będzie przekazywał dofinansowanie, zgłosiło się 12 banków, za pośrednictwem których będą udzielane takie kredyty. A docelowo ma ich być 16.
bECNWKDC
fundusze unijne
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)