Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
biznes na ukrainie
28.11.2013 11:11

Gaz na Ukrainie. Będą importować gaz z Unii Europejskiej

- Porozumienie zostanie podpisane przez ukraińską stronę w najbliższym czasie - powiedział minister.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Christian Lagereek.<br> Fahraeus/Dreamstime.com)

Ukraina będzie mogła rozpocząć sprowadzanie gazu od spółki Eustream przez terytorium Słowacji - podała rosyjska agencja prasowa ITAR-TASS.

Poinformował o tym ukraiński minister energetyki i przemysłu węglowego Eduard Stawycki. Zaznaczył on, że Ukraina otrzymała od słowackich partnerów tekst porozumienia, dotyczące przesyłu gazu przez terytorium Słowacji. _ - Porozumienie zostanie podpisane przez ukraińską stronę w najbliższym czasie _ - powiedział minister.

Eduard Stawycki dodał, że w planach jest uruchomienie dwóch linii dostaw z tego kierunku._ - Do 1 września 2014 roku będziemy mieć możliwość przesyłu minimalnie 10 mld m sześć. gazu przez Słowację na Ukrainę _ - podkreślił.

Ukraina dąży do otwarcia słowackiego kierunku dostaw paliwa z UE , by zdywersyfikować import gazu ziemnego. Według wcześniejszej informacji ukraińskiego resortu energetyki i przemysłu węglowego, cena rosyjskiego gazu dla Ukrainy w czwartym kwartale br. wyniesie około 410 dolarów za 1 tys. m sześć.

Jednocześnie, biorąc pod uwagę realną wartość gazu rewersowego dostarczanego na Ukrainę, wartość tego paliwa powinna wynieść około 300 dolarów za 1 tys. m. sześć. Wcześniej Ukraina rozpoczęła dostawy gazu z UE przez Polskę i Węgry. Importerami paliwa ze strony ukraińskiej są firmy prywatne. Dodatkowo Kijów próbuje rozpocząć import gazu przez Rumunię.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: biznes na ukrainie, gaz na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz