Notowania

niemiecka giełda
30.09.2015 10:45

Gospodarka Niemiec. Kupili mniej od prognoz

W środę rano opublikowane zostały również dane o bezrobociu w Niemczech.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Bereźnicki)

Według najnowszych danych niemieckiego urzędu statystycznego, niemieccy konsumenci w sierpniu kupili mniej od prognoz. Lepiej wypadł odczyt stopy bezrobocia, gdyż odsetek osób bez pracy wyniósł 6,4 procent. Dane te nie zniechęciły inwestorów do zakupu akcji na giełdzie we Frankfurcie nad Menem.

Sprzedaż detaliczna w Niemczech urosła w sierpniu o 2,5 procent rok do roku. Wynik jest słabszy od oczekiwań analityków, którzy szacowali wzrost na poziomie 3,3 procent. W stosunku do lipca sprzedaż u naszych zachodnich sąsiadów spadła o 0,4 procent.

Również przed południem pojawiły się dane dotyczące rynku pracy w Niemczech. Stopa bezrobocia we wrześniu, po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 6,4 proc., czyli tyle samo, co miesiąc wcześniej - poinformował Federalny Urząd Pracy w komunikacie. Takiego samego poziomu spodziewali się analitycy. Liczba osób bezrobotnych wyniosła z kolei 2,795 mln.

Osób poszukujących pracy u naszych zachodnich sąsiadów przybyło we wrześniu o 2 tysiące, podczas gdy poprzednio liczba ta spadła o 6 tysięcy. W tym przypadku analitycy spodziewali się teraz spadku o 5 tysięcy.

Inwestorów z Niemiec poranne dane nie zniechęciły do kupowania akcji. Niemiecki indeks DAX zyskuje w środę rano około 2 procent.

Notowania indeksu DAX w środę

Tagi: niemiecka giełda, giełda, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz