Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Greccy lekarze przedłużają strajk o tydzień

0
Podziel się:

Konflikt greckich lekarzy publicznej służby zdrowia z ministrem zdrowia
Adonisem Georgiadisem, który zapowiedział zwolnienie 2 500 spośród nich, zaostrza się

Greccy lekarze przedłużają strajk o tydzień
(action press/East News)
bEEExfYl

Konflikt greckich lekarzy publicznej służby zdrowia z ministrem zdrowia Adonisem Georgiadisem, który zapowiedział zwolnienie 2 500 spośród nich, zaostrza się.

Masowe zwolnienia lekarzy stanowią część reformy opieki medycznej w Grecji, której celem jest zmniejszenie kosztów jej utrzymania. _ Musimy usunąć z pracy w publicznej opiece zdrowotnej ludzi niepotrzebnych, a alternatywa w postaci dokonania oszczędności poprzez obniżenie emerytur byłaby niemoralna _ - oświadczył Georgiadis. Dodał, że jeśli lekarze będą nadal strajkować, to ma on _ plan B, który zupełnie się lekarzom nie spodoba _.

Wiceprzewodniczący związku lekarzy publicznej służby zdrowia (EOPYY) Janis Jronopulos zareplikował na to w czwartek: _ Nie pozwolimy się szantażować i w tej sytuacji zastosujemy plan C, przedłużając strajk o następny tydzień, aby nie dopuścić do degradacji podstawowej opieki medycznej w Grecji _.

bEEExfYn

Od dwunastu tygodni trwają strajki zagrożonych redukcjami pracowników personelu administracji dwóch głównych uniwersytetów ateńskich. Sąd odrzucił wnioski ministra edukacji Konstantinosa Arwanitopulosa o uznanie strajków za nielegalne.

Protesty strajkowe kontynuowane również w innych działach administracji publicznej są odpowiedzią pracowników na plan zredukowania w tym roku zatrudnienia o 4 000 osób i w 2014 r. o 11 000 oraz przeniesienia do tak zwanej rezerwy pracy dalszych 25 000 osób.

Pracownicy służby zdrowia, szkół wyższych i administracji publicznej przenoszeni do _ rezerwy pracy _ będą otrzymywali maksimum przez 8 miesięcy 75 proc. wynagrodzenia, a następnie - jeśli nie znajdą pracy - zostaną definitywnie zwolnieni.

Czytaj więcej w Money.pl

bEEExfYt
bEEExfYO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)