Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Grecja nie zasłużyła sobie na pomoc"

0
Podziel się:

Zdaniem przedstawiciela Europejskiego Banku Centralnego, Ateny nie spełniły warunków, na jakich przyznano jej pomoc finansową.

"Grecja nie zasłużyła sobie na pomoc"
(MPD01605/CC/Flickr)

Wydaje się, że Grecja nie spełnia ostatnio warunków, na jakich przyznano jej pomoc finansową - powiedział członek rady Europejskiego Banku Centralnego (ECB) Ewald Nowotny, szef banku centralnego Austrii.

_ - Grecja najwidoczniej nie spełnia ostatnio tych warunków w wystarczającym stopniu. Prywatyzacje będą tu najbardziej drażliwą kwestią _ - powiedział Nowotny, cytowany przez austriacki dziennik _ Kronen Zeitung _.

Reuters pisze, że - jak się wydaje - jest to pierwsze publiczne potwierdzenie, iż połączona ekipa inspekcyjna ECB, Komisji Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego, przebywająca obecnie w Atenach, doszukała się niedociągnięć w realizowaniu przez Grecję programu ratunkowego.

W czwartek źródła w rządzie greckim powiedziały Reutersowi, że ci inspektorzy nalegają na dalsze cięcia wydatków publicznych. Reuters odnotowuje, że stawką jest kolejna transza pomocy międzynarodowej - 12 miliardów euro w czerwcu.

W Grecji regularnie dochodzi do strajków w proteście przeciwko programowi oszczędnościowemu rządu. Oszczędności i reformy były warunkiem uzyskania przez ten pogrążony w kryzysie zadłużenia kraj wielomiliardowej pomocy od Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/64/t139328.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/koktajle;molotowa;i;kamienie;w;atenach,117,0,828533.html) Koktajle mołotowa i kamienie w Atenach Podczas starć rannych zostało dwóch policjantów. Jednemu z nich napastnicy zabrali broń.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/80/t112720.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/restrukturyzacja;dlugu;grecji;wykluczamy;to;calkowicie,216,0,827096.html) Restrukturyzacja długu Grecji? "Wykluczamy to całkowicie" Francuska minister finansów Christine Lagarde uważa, że nie ma mowy o wyjściu Grecji ze strefy euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/179/t97971.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/niemcy;wykonaja;wyrok;na;grecji;blokuja;pomoc,12,0,826636.html) Niemcy wykonają wyrok na Grecji? Blokują pomoc Berlin domaga się oceny międzynarodowych ekspertów w sprawie realizacji obecnego programu ratunkowego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)