Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
31.10.2013 18:45

Grecka prezydencja UE chce wprowadzić "czynnik socjalny"

Grecja w pierwszym półroczu przyszłego roku obejmie prezydencję w UE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Grecki minister finansów Jannis Sturnaras

Grecja, która w pierwszym półroczu przyszłego roku obejmie prezydencję w UE, pragnie nadać _ wymiar socjalny _ Unii Gospodarczej i Walutowej (UGW).

_ - Grecka prezydencja będzie się starała, aby UGW uwzględniała wskaźniki socjalne, co pozwoli wypracowywać skuteczniejszą politykę zmierzającą do osiągnięcia równowagi gospodarczej _ w Europie - oświadczył grecki minister finansów Jannis Sturnaras.

Deklarację tę złożył podczas spotkania z członkami Komisji Zatrudnienia i Spraw Społecznych Parlamentu Europejskiego.

Według komunikatu greckiego Ministerstwa Finansów, minister Sturnaras porozumiał się z członkami Parlamentu Europejskiego w sprawie tworzenia nowych miejsc pracy i ułatwień w dostępie do kredytu dla małych przedsiębiorstw, które zmagają się ze skutkami kryzysu.

Grecja przygotowuje się do objęcia prezydencji UE, prowadząc delikatne negocjacje z trojką (Międzynarodowym Funduszem Walutowym, Komisją Europejską i Europejskim Bankiem Centralnym).

Trojka domaga się, aby Grecja dokonała w 2014 roku dalszych oszczędności na kwotę 2 miliardów euro, podczas gdy rząd grecki uważa, że _ dziura _ finansowa nie przekracza 500 milionów euro.

Nowe posunięcia oszczędnościowe mogą przekreślić przewidywania rządu, który uważa, że Grecja w 2014 roku zdoła w końcu wyjść z trwającej od sześciu lat recesji.

Pozostałymi priorytetami greckiej prezydencji maja być europejska polityka imigracyjna i polityka morska.

Grecki wiceminister spraw zagranicznych Dimitris Kurkulas przedstawił parlamentarzystom z Komisji Zatrudnienia i Spraw Społecznych PE jako jeden priorytetów greckiej prezydencji uregulowanie kwestii następstw ekonomicznych, społecznych i politycznych nielegalnej imigracji.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz