Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Greckie wojsko wyszło na ulicę. Zbiera śmieci

0
Podziel się:

W Salonikach wojsko, zajmuje się sprzątaniem śmieci, piętrzących się z powodu strajku śmieciarzy.

Greckie wojsko wyszło na ulicę. Zbiera śmieci
(MPD01605/CC/Flickr)

W Salonikach wojsko, na prośbę burmistrza zajmuje się sprzątaniem śmieci, piętrzących się z powodu strajku śmieciarzy.

Żołnierze przez cały dzień wywozili śmieci ciężarówkami. _ - Nareszcie przestało tu cuchnąć _ - powiedział z ulgą jeden z przechodniów w telewizji.

Strajki sektora publicznego są wymierzone przeciwko rygorystycznemu programowi oszczędnościowemu rządu, obejmującemu cięcia płac, ograniczanie przywilejów i redukcje zatrudnienia; program ten jest warunkiem otrzymywania przez pogrążoną w kryzysie finansowym Grecję pomocy w ramach pakietu ratunkowego, przygotowanego przez Unię Europejską i Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

To też drugi z rzędu dzień strajku kolejarzy. Strajkowali też aptekarze; przed nielicznymi czynnymi aptekami ustawiały się długie kolejki. Przez wiele godzin nie wyjeżdżały na miasto ateńskie autobusy. W szpitalach lekarze zajmowali się tylko nagłymi przypadkami.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t100297.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/greccy;strajkujacy;znow;sparalizuja;kraj,81,0,755025.html) Greccy strajkujący znów sparaliżują kraj Związek pracowników greckiego sektora publicznego zapowiada protest na 10 lutego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t41782.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/strajk;dziennikarzy;grecja;bez;wiadomosci,241,0,739057.html) Strajk dziennikarzy. Grecja bez wiadomości Elektroniczne mass media przestały nadawać wiadomości. Strajk dziennikarzy potrwa do niedzieli.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t113975.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/strajkuja;greccy;archeolodzy;i;pracownicy;ministerstwa;kultury,195,0,696515.html) Strajkują greccy archeolodzy i pracownicy ministerstwa kultury 24-godzinny strajk nie wpłynie jednak na zwiedzanie zabytków.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)