Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Grecy znów strajkują przeciwko oszczędnościom

0
Podziel się:

Kolejny strajk generalny spowodował paraliż transportu publicznego i służby zdrowia.

Grecy znów strajkują przeciwko oszczędnościom
(PAP/EPA)


Kolejny strajk generalny spowodowałparaliż transportu publicznego i służby zdrowia.

Na kilka godzin porzucili pracę kierowcy autobusów, motorniczowie metra i tramwajów. Lotniska pozostały otwarte i trasy międzynarodowe są obsługiwane normalnie, natomiast odwołano prawie wszystkie loty krajowe.

W Pireusie setki demonstrantów ze związku zawodowego, wspieranego przez partie komunistyczną, próbowały uniemożliwiać pasażerom wchodzenie na pokłady promów, udających się na wyspy na Morzu Egejskim. Udział marynarzy w strajku generalnym sąd uznał za nielegalny i część promów wyszła rano z portu, ale nie wszyscy pasażerowie zdołali dostać się na pokład.

Dziennikarze strajkują do jutra rano. Nie są nadawane dzienniki radiowe i telewizyjne, nie ukaże się prasa. Strajk zorganizowały związki zawodowe sektora prywatnego i publicznego, przeciwne rządowym planom podniesienia wieku emerytalnego i zmniejszenia kosztów, ponoszonych przez firmy, które zwalniają pracowników.

Grecja przeżywa wielki kryzys zadłużenia. W zeszłym miesiącu uniknęła niewypłacalności tylko dzięki temu, że otrzymała pierwszą transzę opiewającego na 110 miliardów euro pakietu pomocowego, zestawionego przez Unię Europejską i Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)