Notowania

hiszpania
25.04.2013 10:39

Hiszpania w kryzysie. Bezrobocie wzrosło do rekordowego poziomu

Analitycy spodziewali się pogorszenia sytuacji, ale ich zdaniem stopa bezrobocia w pierwszym kwartale 2013 roku miała wynieść 26,5 procenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(attator/iStockphoto)

Bezrobocie w Hiszpanii wzrosło w pierwszym kwartale br. w porównaniu z kwartałem poprzednim o 1,1 punktu procentowego, osiągając rekordowy poziom 27,2 proc. - poinformował w czwartek hiszpański Państwowy Instytut Statystyki (INE).

Liczba bezrobotnych przekroczyła sześć milionów, czego dotąd w dziejach kraju nie notowano.Według INE w końcu pierwszego kwartału br. w Hiszpanii było 6,2 mln osób pozbawionych pracy - o 240 tys. więcej niż trzy miesiące wcześniej.

Analitycy spodziewali się pogorszenia sytuacji, ale ich zdaniem stopa bezrobocia w Hiszpanii w pierwszym kwartale 2013 roku miała wynieść 26,5 procenta.

Jak zaznacza agencja dpa, z powodu zimowego osłabienia działalności branży turystycznej liczba bezrobotnych w Hiszpanii na początku roku tradycyjnie wzrasta.

Czytaj więcej w Money.pl
Kryzys w Hiszpanii. Co czwarty dorosły bez pracy Bezrobocie najbardziej dotyka młodych. Bez pracy jest co drugi obywatel Hiszpanii, który nie ukończył 25. roku życia.
Reformy nic dały, bezrobotnych przybywa Od dnia wejścia w życie reformy, pracę straciło 850 tys. osób. Poziom bezrobocia przekroczył 25 proc.
35 proc. bez pracy. To nie największy problem Według statystyk bezrobocie dotknęło już 35 proc. członków tej grupy, podczas gdy bez pracy jest 22 proc. rodowitych Hiszpanów.
Tagi: hiszpania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz