Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Hiszpanie znowu dotknięci obniżeniem ratingów

0
Podziel się:

Agencja Moody's obniżyła rating 10 hiszpańskim regionom autonomicznym i największym bankom.

Hiszpanie znowu dotknięci obniżeniem ratingów
(RichieC/CC/Flickr)

Agencja Moody's obniżyła rating 10 hiszpańskim regionom autonomicznym i największym bankom. Zrobiła to dzień po obniżeniu przez nią ratingu Hiszpanii o dwa punkty, z Aa2 do A1. Wcześniej wydolność kredytową Hiszpanii, jej autonomii i banków zmniejszyły agencje Fitch i Standard & Poor's.

Najgorszą notę dostała Castilla la Mancha, której rating został zmniejszony o pięć stopni, z A3 do Ba2, czyli do poziomu świadczącego o niewypłacalności kredytowej prowincji. Po obniżce, tylko dwa stopnie dzielą od takiego poziomu, Katalonię i Walencję. Mniej srogo wyraził się Moody's o Madrycie, Andaluzji czy Kraju Basków.

Spada zaufanie do wydolności kredytowej Hiszpanii i autonomii, spada również do tutejszych banków i to do największych: Santander, BBVA i Caixabank. Moody's obniżył ich rating do A2, czyli poziomu do jakiego spadły 5-letnie, hiszpańskie obligacje.
Podobnie, jak w przypadku Hiszpanii, rating autonomii i banków - zdaniem agencji - rokuje źle. Oznacza to, że jeszcze w tym roku Moody's może pogorszyć swoje oceny.

Czytaj o ostatnich obniżkach ratingów
[ ( http://static1.money.pl/i/h/238/t86510.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rating;hiszpanii;znowu;w;dol;wloskich;bankow;tez,30,0,939550.html) Agencje ratingowe pogrążają kolejne kraje. Zobacz które Obniżenie oceny wiarygodności kredytowej dotknęło też kilkadziesiąt banków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/27/t129563.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/wloskie;banki;z;obnizona;ocena;agencji;ratingowej,0,0,939520.html) Pogrom w bankach. Masowa obniżka ratingów Agencja ratingowa Standard & Poor's obniżyła wiarygodność kredytową włoskich banków i instytucji finansowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/176/t45488.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/kolejny;cios;dla;hiszpanii;wiarygodnosc;kredytowa;w;dol,117,0,935797.html) Kolejny cel agencji ratingowych. Kraj zagrożonych banków Agencja ratingowa Standard&Poor's obniża ocenę wiarygodności kredytowej kolejnego państwa.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)