Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Hollande zapowiedział zmniejszenie deficytu o 50 miliardów

0
Podziel się

Prezydent Francji przedstawił plan wyciągnięcia kraju z finansowego dołka. Co chce zrobić?

Na zdj. Francois Hollande
Na zdj. Francois Hollande (jmayrault/CC BY 2.0/Flickr)
bCYxENpN

Prezydent Francji zapowiada wsparcie wzrostu gospodarczego i redukcję wydatków państwa.

Na noworocznej konferencji prasowej Francois Hollande przyznał, że francuska gospodarka jest w długotrwałym i poważnym kryzysie, a prowadzone przez obecny rząd działania przyniosły ograniczone rezultaty. Udało się na przykład ustabilizować poziom bezrobocia.

Prezydent ogłosił _ pakt na rzecz konkurencyjności _, który ma ożywić wzrost gospodarczy. Zapowiedział też wsparcie dla małych przedsiębiorstw, unowocześnienie systemu fiskalnego i zniesienie niektórych świadczeń.

bCYxENpP

- _ Do roku 2017 zniesiemy świadczenia na rzecz rodzin, pobierane od firm i osób pracujących na własny rachunek. Ich obciążenia zmniejszą się dzięki temu o 30 miliardów euro - _mówił prezydent.

Hollande obiecał też uproszczenie formalności, związanych z działalnością gospodarczą. W zamian przedsiębiorcy będą jednak musieli tworzyć więcej miejsc pracy. Francois Hollande zadeklarował obronę francuskiego modelu opieki społecznej i świadczeń publicznych. Powiedział jednak, że potrzebne jest do tego zmniejszenie deficytu budżetowego. Prezydent obiecał zmniejszenie wydatków państwa w latach 2015-17 o 50 miliardów euro.

Francuski prezydent zapowiedział też zacieśnienie współpracy z Niemcami. Zaproponował wzmocnienie współpracy gospodarczej, energetycznej i w dziedzinie obronności. Powinniśmy zademonstrować naszą wspólną odpowiedzialność za pokój na świecie - powiedział Hollande.

Czytaj więcej w Money.pl

bCYxENpV
bCYxENqq
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)