Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Indeks Ifo w Niemczech zaskoczył analityków

0
Podziel się:

To już szósty z kolei miesiąc spadku tego wskaźnika.

Indeks Ifo w Niemczech zaskoczył analityków
(jonworth-eu/CC/Flickr)

Indeks Ifo, obrazujący nastroje wśród przedsiębiorców niemieckich, spadł w październiku 2012 r. do 100,0 pkt. ze 101,4 pkt. w poprzednim miesiącu - podała firma Ifo w komunikacie.

To już szósty z kolei miesiąc spadku tego wskaźnika. Analitycy spodziewali się tymczasem, że indeks wyniesie 101,6 pkt.

Wskaźnik ocen obecnej sytuacji wyniósł 107,3 pkt. wobec 110,3 pkt. poprzednio, po korekcie. Tu analitycy spodziewali się 110,0 pkt. Z kolei indeks oczekiwań wyniósł 93,2 pkt. również wobec 93,2 pkt poprzednio, a oczekiwano 93,6 pkt.

Firma Ifo, która ma siedzibę w Monachium, co miesiąc pyta siedem tysięcy niemieckich przedsiębiorców o zamówienia, zapasy towarów, poziom produkcji, ceny i zatrudnienie.

Czytaj więcej w Money.pl
Najgorsze dane z Niemiec od dwóch lat To piąty z kolei miesiąc spadku tego wskaźnika i zarazem najniższy poziom od marca 2010 roku.
Słabsze nastroje małych i średnich przedsiębiorców W obecnym kwartale aż 42,5 proc. badanych przedsiębiorców spodziewa się pogorszenia sytuacji gospodarczej kraju. Tak wielu pesymistów w tym roku jeszcze nie było.
Niemcy będą zarabiać więcej. Zobacz, o ile Analizy dokonano na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród 232 przedsiębiorstw.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)