Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Indeks PMI w Niemczech w usługach w lipcu wyniósł 51,3 pkt

0
Podziel się

Poprawia się koniunktura u naszych zachodnich sąsiadów, ale sprzedaż detaliczna w całej strefie euro wypada kiepsko.

Indeks PMI w Niemczech w usługach w lipcu wyniósł 51,3 pkt
(admy - Fotolia.com)
bEpOltwB

Indeks PMI określający koniunkturę w sektorze usług Niemiec, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w lipcu 2013 roku 51,3 pkt. wobec 50,4 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca - podano końcowe wyliczenia.

Aktualizacja 11:45

Wstępny odczyt wskaźnika wyniósł 52,5 pkt. Wartość wskaźnika PMI powyżej 50 punktów oznacza ożywienie w sektorze.

bEpOltwD

Analogiczny indeks PMI dla usług w strefie euro, wyniósł w lipcu 2013 r. 49,8 pkt. wobec 48,3 pkt. w poprzednim miesiącu - podano końcowe wyliczenia. Wstępny odczyt wskaźnika wyniósł 49,6 pkt.

Z kolei Indeks PMI composite w strefie euro, wyniósł w lipcu 2013 r. 50,5 pkt. wobec 48,7 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca. Wstępny odczyt tego wskaźnika wyniósł 50,4 pkt.

Również dzisiaj podane zostały dane dotyczące sprzedaży detalicznej w strefie euro w czerwcu 2013 r. w ujęciu miesiąc do miesiąca. Spadła ona o 0,5 proc., a miesiąc wcześniej wzrosła o 1,1 proc, po korekcie - poinformował Eurostat, biuro statystyczne Unii Europejskiej.

Analitycy spodziewali się, że sprzedaż mdm spadnie o 0,7 proc. Sprzedaż detaliczna rok do roku spadła w Eurolandzie w czerwcu o 0,9 proc., po wzroście w poprzednim miesiącu o 0,3 proc., po korekcie. Tu spodziewano się spadku o 1,3 proc

bEpOltwJ
Czytaj więcej w Money.pl
Zaskakująco słabe dane z Niemiec. Sprawdź Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Niemiec, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w czerwcu 48,7 pkt wobec 49,4 pkt na koniec poprzedniego miesiąca.
Polski przemysł wychodzi z kryzysu? Wskaźnik, mierzący kondycję najważniejszej gałęzi gospodarki, osiągnął wartość najwyższą od blisko roku. Na hurraoptymizm jednak jeszcze za wcześnie.
Koniec recesji w strefie euro. Polska też na tym zyska? Nareszcie jest powód do optymizmu w polskiej gospodarce. Przemysł zaczął się rozwijać, ale z zatrudnieniem nadal kiepsko.
bEpOltxe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)