Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kliczko apeluje do UE o pomoc. "Nie chcemy unii z Rosją"

0
Podziel się:

- Mam nadzieję, że UE podczas spotkania na szczycie wyrazi solidarność z demonstrantami na Majdanie - napisał na łamach niemieckiego Bilda lider ukraińskiej partii opozycyjnej Udar.

Kliczko apeluje do UE o pomoc. "Nie chcemy unii z Rosją"
(PAP/EPA)

_ _- _ Mam nadzieję, że UE podczas spotkania na szczycie wyrazi solidarność z demonstrantami na Majdanie i wyśle kolejny jasny sygnał poparcia _- napisał na łamach niemieckiego Bilda Witalij Kliczko, lider ukraińskiej partii opozycyjnej Udar, jeden z przywódców trwających od listopada manifestacji prounijnych i antyrządowych na Ukrainie.

_ - Europejscy politycy muszą być tego świadomi, że z obecnym rządem i z tym prezydentem nie dojdzie do zbliżenia Ukrainy z Europą _ - czytamy w tekście opublikowanym na łamach niemieckiego tabloidu.

Kliczko podkreślił, że większość jego rodaków nastawiona jest proeuropejsko. _ - 70 procent Ukraińców chce umowy z UE, a tym samym nie chce umowy z Rosją. Ludzie na Majdanie nie chcą Unii Celnej z Rosją, Białorusią i Kazachstanem, chcą zbliżyć się do Unii Europejskiej _ - napisał były bokser, który w 2015 roku chce kandydować na prezydenta Ukrainy.

Rząd Ukrainy wstrzymał proces przygotowań do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE obawiając się negatywnych skutków dla stosunków gospodarczych z Rosją.

We wtorek w czasie wizyty prezydenta Janukowycza w Moskwie Rosja zgodziła się obniżyć od przyszłego roku cenę za gaz dostarczany na Ukrainę z około 400 do 268,5 USD za 1000 metrów sześciennych, oraz zobowiązała się zakupić ukraińskie obligacje rządowe opiewające na 15 mld dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)