Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Komisarz Rehn twierdzi, że groźba rozpadu strefy euro została zażegnana

0
Podziel się:

Nawiązując do wysokiego bezrobocia w Unii Europejskiej, Rehn przestrzegł przed osłabianiem wysiłków w walce z kryzysem.

Komisarz Rehn twierdzi, że groźba rozpadu strefy euro została zażegnana
(ec.europa.eu)

Komisja Europejska uważa, że niebezpieczeństwo rozpadu strefy euro zostało już zażegnane. _ Grexit _ - groźba wyjścia Grecji z eurolandu - jest już całkowicie nieaktualny - oświadczył dziś komisarz ds. walutowych Olli Rehn.

Nawiązując do wysokiego bezrobocia w Unii Europejskiej, Rehn przestrzegł przed osłabianiem wysiłków w walce z kryzysem. Podkreślił, że wzrost gospodarczy i tworzenie miejsc pracy wymagają _ zdecydowania i działania _.

Komisarz wskazał też na konieczność poprawy konkurencyjności europejskiego przemysłu. Powiedział m.in., że Europa nie może sobie pozwolić na spadek udziału w światowym rynku, jaki obserwuje się we Francji i Belgii.

Czytaj więcej w Money.pl
Europa potrzebuje programu oszczędności Trzeba nie tylko zahamować wzrost zadłużenia, ale bardzo ważna jest walka z bezrobociem.
Czołowi eksperci wezwali rządy do walki - _ Żaden rząd - od USA, przez Europę po Japonię - nie może pozwolić sobie na odpoczynek! _ - twierdzą ekonomiści w Davos.
Duże połączenie na rynku wydawniczym W Grupie Wydawniczej Foksal zachowane zostaną znaki firmowe poszczególnych należących do niego wydawnictw, ich linie programowe będą honorowane, zawarte przez nie umowy pozostaną ważne.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)