Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Białoruś chce zorganizować spotkanie grupy kontaktowej

0
Podziel się:

Z prośbą o zaangażowanie się Białorusi zwrócił się ukraiński prezydent Petro Poroszenko.

Konflikt na Ukrainie. Białoruś chce zorganizować spotkanie grupy kontaktowej
(RIA Novosti/EAST NEWS)

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka zgodził się, by Białoruś była miejscem rozmów w sprawie uregulowania sytuacji na Ukrainie - wynika z komunikatu biura prasowego białoruskiego prezydenta.

_ Prezydent Ukrainy zwrócił się do szefa państwa białoruskiego z prośbą o zaangażowanie Białorusi w charakterze miejsca przeprowadzenia rozmów z udziałem wszystkich zainteresowanych stron w sprawie rozwiązania kryzysu ukraińskiego. Alaksandr Łukaszenka zgodził się z tą inicjatywą _ - podało biuro prasowe wczoraj późnym wieczorem.

W komunikacie poinformowano, że do rozmowy z Łukaszenką doszło z inicjatywy prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki.

Służba prasowa prezydenta Ukrainy podała wczoraj, że Poroszenko zwrócił się do Łukaszenki z prośbą o pomoc w przeprowadzeniu w Mińsku spotkania trójstronnej grupy kontaktowej ws. uregulowania sytuacji w Donbasie.

Poroszenko powiadomił, że zwrócił się do prezydenta Białorusi, by przyczynił się do przeprowadzenia w Mińsku 31 lipca _ posiedzenia trójstronnej grupy kontaktowej w kwestii uregulowania sytuacji w Donbasie z udziałem drugiego prezydenta Ukrainy Leonida Kuczmy, ambasadora Rosji Michaiła Zurabowa i przedstawiciela OBWE _ - poinformowała służba prasowa ukraińskiego prezydenta.

Grupa kontaktowa ds. kryzysu ukraińskiego ma pomóc w wypracowaniu porozumienia w sprawie stałego zawieszenia broni we wschodnich obwodach Ukrainy, gdzie separatyści od kwietnia walczą z siłami rządowymi. Jest to jeden z kroków przewidzianych umową wypracowaną 2 lipca w Berlinie przez szefów MSZ Rosji, Ukrainy, Francji i Niemiec.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraińcy uciekają przed wojną na Białoruś Codziennie do białoruskich organów ds. obywatelstwa i migracji zwraca się osobiście, telefonicznie lub przez internet około 200 osób z Ukrainy.
Ranna polska dziennikarka jedzie do Kijowa Dalsze decyzje co do działań dotyczących stanu jej zdrowia podejmą lekarze.
"To Zachód jest winny konfliktu na Ukrainie" Według 64 procent badanych, przyczyną ukraińskiego kryzysu jest ingerencja Zachodu. 20 procent twierdzi, że winna jest nazistowska polityka ukraińskich władz.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)