Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koniec marzeń o bogatych emerytach w UE

0
Podziel się:

Choć według rządu ma to być posunięcie tymczasowe, nie wiadomo jak długo będzie obowiązywać.

Koniec marzeń o bogatych emerytach w UE
(mvcaf / Flickr (CC BY-NC-SA 2.0))

W Portugalii weszły w życie kolejne bolesne cięcia antykryzysowe. Tym razem nieprzyjemna niespodzianka czeka tysiące emerytów, którzy właśnie otrzymali zmniejszone świadczenia.

Choć według rządu ma to być posunięcie tymczasowe, nie wiadomo jak długo będzie obowiązywać. Tym razem decyzje centroprawicowego gabinetu Pedro Passosa Coelho uderzyły w emerytów otrzymujących miesięcznie ponad tysiąc euro z odpowiednika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Cięcia wynoszące od 3,5 do nawet 10 proc. do tej pory dotyczyły osób, których świadczenia były o prawie jedną trzecią wyższe. Oznacza to, że do grona emerytów, którzy odczują skutki antykryzysowej polityki dołączy 165 tysięcy Portugalczyków.

Choć za miesiąc Lizbona ma zakończyć program oszczędności i reform realizowany w porozumieniu z trojką, rząd nie ustaje w staraniach mających na celu przywrócenie równowagi w wydatkach publicznych i głęboką reformę gospodarczą. Wkrótce premier ma poinformować o kolejnych cięciach zaplanowanych na najbliższe lata.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)