Notowania

ofe
10.12.2010 07:32

Koniec wojny z Brukselą o OFE? Teraz, albo w marcu

Komisja Europejska rozważa zgodę na odliczanie większości długu wynikającego z II filaru.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Komisja Europejska poważnie rozważa zgodę na możliwość odliczania przez Polskę większości długu wynikającego z _ drugiego filaru _.

na zdjęciu minister finansów Jacek Rostowski* *

To znaczy, że rząd mógłby odliczyć od długu wszystkie obligacje posiadane przez Otwarte Fundusze Emerytalne - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna. _ Komisja Europejska miałaby też przystać na deficyt budżetowy w wysokości 4,5 procent PKB.

Wtedy trudniej byłoby ukarać Polskę za przekroczenie kryteriów z Maastricht, które pozwalają na deficyt 3 procent PKB. Według gazety, rozmowy powinny być sfinalizowane do poniedziałku, kiedy zamykana jest agenda przyszłotygodniowego szczytu Unii Europejskiej. Jeśli tak się nie stanie, to kolejna szansa na porozumienie będzie na szczycie w marcu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t114900.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bez;sukcesu;w;sprawie;ofe;unia;odsuwa;sprawe,190,0,701374.html) Bez sukcesu w sprawie OFE. Unia odsuwa sprawę Odliczanie kosztów reformy emerytalnej byłoby korzystne dla nas.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/127/t96383.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/bruksela;pojdzie;polsce;na;reke;w;sprawie;ofe,185,0,697017.html) Bruksela pójdzie Polsce na rękę w sprawie OFE? Ministrowie finansów mogą poprzeć nasz postulat nie wliczania pieniędzy dla OFE do deficytu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/t32929.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ke;ponagla;polske;w;sprawie;energii;odnawialnej,99,0,684387.html) KE ponagla Polskę w sprawie energii odnawialnej To pierwszy etap procedury karnej za nieprzestrzeganie unijnej dyrektywy.
Tagi: ofe, emerytury, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, porady, unia, gospodarka polska, IAR, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz