Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kryzys imigracyjny. Niemcy szykują specjalny pakiet ustaw. Chcą powstrzymać falę imigrantów ekonomicznych

0
Podziel się

Rząd chce przyhamować napływ imigrantów ekonomicznych. Tak zwane kieszonkowe, wypłacane w ośrodkach dla uchodźców, ma być zastępowane świadczeniami rzeczowymi

29.09.2015, Heidelberg. Imigrant z Afganistanu w punkcie rejestracyjnym.
29.09.2015, Heidelberg. Imigrant z Afganistanu w punkcie rejestracyjnym. (PAP/EPA/UWE ANSPACH)
bDAfkOqJ

Rząd Niemiec przygotował pakiet ustaw w związku z ogromną falą imigrantów przybywających do tego kraju. Planowane są między innymi zmiany w prawie azylowym, a także powstrzymanie fali imigrantów ekonomicznych. Ustawy mają trafić do Bundestagu w ekspresowym tempie.

Rząd Angeli Merkel zamierza przeznaczyć więcej pieniędzy na zapewnienie uchodźcom schronienia. W przyszłym roku niemieckie landy dostaną na ten cel ponad cztery miliardy euro. Władze dołożą też pół miliarda do budownictwa socjalnego.

Jednocześnie rząd chce przyhamować napływ imigrantów ekonomicznych. Tak zwane kieszonkowe, wypłacane w ośrodkach dla uchodźców, ma być zastępowane świadczeniami rzeczowymi.

bDAfkOqL

Poza tym władze chcą przyspieszyć procedurę rozpatrywania wniosków o azyl, a także odsyłania osób, które nie dostaną azylu. Chodzi głównie o imigrantów z Bałkanów. Przepisy mają wejść w życie już w listopadzie.

Szacuje się, że w tym roku do Niemiec może dotrzeć ponad 800 tysięcy uchodźców i imigrantów.

bDAfkOrm
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)