Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys na Cyprze. Eurogrupa podjęła decyzję o pomocy

0
Podziel się:

Cypryjski parlament odrzucił projekt ustawy o wprowadzeniu jednorazowego podatku od wkładów bankowych.

Kryzys na Cyprze. Eurogrupa podjęła decyzję o pomocy
(AP/Fotolink/East News)

Strefa euro _ odnotowała _ odrzucenie przez parlament cypryjski planu pomocy zaaprobowanego w ub. sobotę przez ministrów finansów eurogrupy i postanowiła podtrzymać swoją ofertę pomocy rządowi w w Nikozji - oświadczył wieczorem przewodniczący eurogrupy Jeroen Dijsselbloem.

_ Potwierdzam, że eurogrupa jest gotowa pomagać Cyprowi w jego wysiłkach reformy i podtrzymuje swoją propozycję złożoną wczoraj _- oświadczył Dijsselbloem.

Propozycja polegała na wyłączeniu z dodatkowego opodatkowania depozytów bankowych poniżej 100 tys. euro.

Cypryjski parlament odrzucił projekt ustawy o wprowadzeniu jednorazowego podatku od wkładów bankowych, który był jednym z warunków otrzymania przez Cypr zagranicznej pomocy finansowej w kwocie 10 mld euro dla uratowania kraju przed niewypłacalnością.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/46/m75822.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/kryzys;na;cyprze;prezydent;zadzwonil;wytlumaczyc;sie;putinowi,239,0,1272303.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Prezydent Cypru dzwonił do Putina. Po co? rozmowa trwała około pół godziny i dotyczyła stosunków finansowych między obu krajami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/m265232.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/zaskakujacy;zwrot;na;cyprze;co;z;bankami,43,0,1271595.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zaskakujący zwrot na Cyprze. Co z bankami? Właściciele depozytów bankowych mniejszych niż 100 tysięcy euro, mają być potraktowani łagodniej niż bogaci klienci.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/98/m265058.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/kryzys;na;cyprze;dostana;pomoc;z;mfw,207,0,1270223.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kraj UE w tarapatach. Jest interwencja Negocjacje trwały do późnych godzin nocnych. Ostateczna decyzja w końcu jednak zapadła.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)