Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kryzys strefy euro tematem rozmów w Berlinie

0
Podziel się:

Wizytę w Berlinie złoży dziś nowy premier Włoch Enrico Letta. Późnym popołudniem polityk będzie rozmawiał z kanclerz Angelą Merkel.

Kryzys strefy euro tematem rozmów w Berlinie
(PAP/EPA)

Wizytę w Berlinie złoży dziś nowy premier Włoch Enrico Letta. Późnym popołudniem (17:30) polityk będzie rozmawiał z kanclerz Angelą Merkel.

Enrico Letta zostanie przyjęty w Berlinie z wojskowymi honorami, następnie zaplanowano wspólną konferencje prasową z Angelą Merkel, a potem kolację. Najważniejsze tematy rozmów obojga polityków to sytuacja finansowa Włoch i sposoby na walkę z kryzysem zadłużenia.

Szef włoskiego rządu przekonuje, że same oszczędności nie wystarczą. Jego zdaniem niezbędne jest także napędzanie koniunktury. Kanclerz Angela Merkel z rezerwą pochodzi jednak do jakichkolwiek propozycji popuszczania pasa. Rząd Niemiec z zaniepokojeniem śledził rozwój wydarzeń we Włoszech po wyborach. W Berlinie obawiano się, że włoski polityczny pat zdestabilizuje sytuację w ogarniętej kryzysem strefie euro.

Czytaj więcej w Money.pl
"Ucieczka talentów" do Niemiec. Dlaczego? Na _ ucieczkę _ decydują się przede wszystkim mężczyźni w wieku około 30 lat.
Kanclerz Merkel chwali włoski program reform Szefowie rządów Niemiec i Włoch podkreślali, że są zdecydowani pogłębiać gospodarczo-polityczną integrację europejską
Kryzysowe spotkanie na szczycie. Co postanowią? Włochy chcą, aby Europejski Bank Centralny zainterweniował na rynku obligacji.
kryzys
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)