Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys w grecji
19.08.2012 13:31

Kryzys w Grecji jeszcze gorszy, niż przewidywano. Co zrobią Niemcy?

Minister finansów Niemiec przestrzega przed wrzucaniem pieniędzy do studni bez dna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Sytuacja finansowa Grecji jest gorsza niż sądzono, donoszą niemieckie media powołując się na dane kontrolerów z tak zwanej troiki. Tygodnik _ Der Spiegel _ podaje na swoich stronach internetowych, że w nadchodzących latach grecki deficyt będzie większy od planowanego o blisko 3 miliardy euro.

Dotychczas mówiono o 11 mld euro, jakich brakować będzie rządowi w Atenach. Teraz okazuje się, że finansowe potrzeby kraju będą większe o blisko 3 mld. Premier Grecji Antonis Samaras już obiecał wprowadzenie dodatkowych oszczędności, ale, zdaniem europejskich kontrolerów, to i tak nie wystarczy.


Źródło: Money.pl na podstawie danych OECD. *Prognoza DB Research.

Dlatego, jak podaje _ Der Spiegel _, wierzyciele Grecji szukają nowego sposobu na opanowanie deficytu. Pod uwagę brane jest zmniejszenie odsetek od kredytów udzielonych Atenom, albo odroczenie spłaty odsetek. Jak pisze gazeta, Francja rozważa nawet uruchomienie kolejnego pakietu ratunkowego dla Grecji. Propozycję tę odrzucają jednak Niemcy.

Minister finansów tego kraju przestrzegł przed wrzucaniem pieniędzy do _ studni bez dna _. Jednocześnie skrytykował jednak debatę na temat możliwości rozpadu strefy euro.

Czytaj więcej w Money.pl
Grecja zbankrutuje we wrześniu. Tak twierdzą Niemcy Już wiadomo, że 130 mld euro pomocy dla kraju nie wystarczy. Na więcej Grecja nie powinna liczyć.
Niemcy ostrzegają Grecję. Na poważnie Niemiecki minister finansów podkreśla, że Grecja powinna poważnie traktować zapowiedź, iż nie otrzyma kolejnej części pomocy finansowej.
Niemiecki minister rozwiewa nadzieje Greków Według doniesień prasowych premier Grecji ma poprosić o wydłużenie harmonogramu reform o dwa lata, do 2016 roku.
Tagi: kryzys w grecji, grecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz