Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys w grecji
15.04.2013 10:54

Kryzys w Grecji. Kraj spełnia warunki udzielenia pomocy

Międzynarodowi kredytodawcy oświadczyli, że zmagająca się z dramatycznym kryzysem zadłużeniowym Grecja spełnia warunki udzielenia jej dalszej pomocy finansowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Międzynarodowi kredytodawcy oświadczyli, że zmagająca się z dramatycznym kryzysem zadłużeniowym Grecja spełnia warunki udzielenia jej dalszej pomocy finansowej.

Jak głosi wydany w Brukseli komunikat tak zwanej trojki, którą tworzą Komisja Europejska, Europejski Bank Centralny i Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Grecja _ prawdopodobnie w bliskiej przyszłości spełni _ wyznaczone na marzec cele w dziedzinie reform budżetowych. Dlatego państwa strefy euro mogą się wkrótce zgodzić na przekazanie Atenom kolejnej transzy 2,8 mld euro z Europejskiego Funduszu Stablizacji Finansowej (EFSF).

Oczekuje się, że decyzja w sprawie wypłacenia transzy zapadnie w maju. EFSF jest finansowanym przez państwa strefy euro tymczasowym funduszem ratunkowym, który służy stabilizowaniu wspólnej waluty europejskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Grecy domagają się miliardów od Niemiec Ustalenia wysokości roszczeń wobec Niemiec domagała się od premiera Antonisa Samarasa grecka opozycja.
Niemcy przekonują, że nie są tacy źli Demonstranci w Atenach czy teraz w Nikozji z lubością porównują niemieckich polityków do nazistów.
Cypr sprzeda banki w Grecji. Zgodzili się Ministrowie finansów państw strefy euro wyłączyli greckie filie cypryjskich banków spod obowiązywania kontrowersyjnego podatku od wkładów bankowych.
Tagi: kryzys w grecji, grecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz