Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kryzys w Grecji. Marriott wycofa się z Aten

0
Podziel się

Głęboka recesja panująca w Grecji i trudności w przyciągnięciu inwestorów sprawiają, że międzynarodowe przedsiębiorstwa wycofują się z tego kraju.

Kryzys w Grecji. Marriott wycofa się z Aten
(Digiart2001 | jason.kuffer/CC/Flickr)
bEpXMrpN

Sieć hotelowa amerykańskiego giganta Marriott International do końca tego roku, po 30 latach obecności, wycofuje się z Aten w związku z głęboką recesją utrzymująca się w Grecji.

_ - Podpisaliśmy 30-letni kontrakt z greckim właścicielem hotelu ASTY S.A., który wygasa 31 grudnia _ - poinformował dziennikarzy przedstawiciel sieci Andreas Meletiu. Na swej stronie internetowej hotel Athens Ledra Marriott, usytuowany w alei Syngrou w pobliżu śródmieścia, poinformował, że z końcem roku przestaje działać w imieniu Marriotta International. Hotel będzie zarządzany bezpośrednio przez swego pierwotnego właściciela.

Głęboka recesja panująca od sześciu lat w Grecji i trudności w przyciągnięciu inwestorów sprawiają, że wielkie międzynarodowe przedsiębiorstwa wycofują się z Grecji.

bEpXMrpP

W ostatnich latach uczyniły to francuska sieć handlowa Carrefour oraz banki Credit Agricole i Societe Generale. Coca-Cola Hellenic Bottling (Coca-Cola HBC), druga co do wielkości rozlewnia tej amerykańskiej grupy, z siedzibą w Atenach w ubiegłym roku przeniosła swą dyrekcję do Szwajcarii. Fage, przedsiębiorstwo przetwórstwa mlecznego, jednego z najważniejszych sektorów w Grecji, przeniosło się do Luksemburga.

_ - Podczas gdy rząd grecki uprawia propagandę sukcesu i mówi o ściąganiu zagranicznych inwestycji, rzeczywistość jest zupełnie inna, gdy nawet greckie firmy opuszczają grecki rynek _ - skomentował informację o wycofaniu się Marriotta portal Greek reporter.

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/193/m74945.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/grecja;wybuch;bomby;w;atenach;jest;ranny,108,0,1355628.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zamach bombowy w Grecji. Są zniszczenia
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/140/m277132.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grecja;potrzebuje;10;mld;euro;inaczej;,64,0,1347648.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Grecja potrzebuje 10 mld euro, inaczej...
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/74/m277066.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grecja;strajk;generalny;przeciwko;cieciom,183,0,1347255.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wielkie demonstracje, "chcą zwolnić rząd"
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/78/m75342.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/grecja;skrajnie;prawicowa;zlota;jutrzenka;grozi;muzulmanom,40,0,1309736.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Politycy zagrozili im śmiercią. Zobacz powód
bEpXMrqq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)