Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys w Grecji: Partie dostały ostateczny tekst porozumienia

0
Podziel się:

Koalicjanci na decyzję mają niewiele czasu. Spotkanie w tej sprawie w samo południe.

Kryzys w Grecji: Partie dostały ostateczny tekst porozumienia
(PAP/EPA)

Liderzy partii otrzymali warunki przyznania kolejnej transzy pieniędzy od UE i MFW. Grecy są pod presją czasu.

[Na zdjęciu protesty w Atenach]

Przedstawiciele partii mają spotkać się około godziny 12. Ostatnie poprawki do tekstu liczącego 50 stron wniesiono w nocy podczas rozmów między premierem Papademosem a przedstawicielem trojki, reprezentującej wierzycieli publicznych Grecji. Od przyjęcia przez koalicję rządową programu dalszych oszczędności zależy decyzja UE, EBC i MFW o przydzieleniu Grecji kolejnej pomocy finansowej w wysokości 130 miliardów euro.

Grecja jest pod presją czasu: Ateny muszą szybko zawrzeć porozumienie z pożyczkodawcami, gdyż 20 marca zapada termin wykupu greckich obligacji wartych 14,5 mld euro. Wieczorem we wtorek prywatni kredytodawcy zasygnalizowali postęp w rozmowach w sprawie odrębnego porozumienia, które miałoby zredukować obciążenie Grecji o 50 proc.

Czytaj o kryzysie w Grecji w Money.pl
Koniec z Grecją? Przekroczyli już wszystkie terminy Komisja Europejska przedstawia możliwe scenariusze. Ateny muszą szybko dogadać się z pożyczkodawcami, inaczej zbankrutują już w...
Papademos ma poparcie skrajnej prawicy Premier Grecji ma zadanie przeprowadzić bardzo trudne reformy.
Jest zgoda w sprawie pomocy dla Grecji Ministrowie finansów strefy euro zebrani w Brukseli podjęli decyzję w sprawie gigantycznego pakietu pomocowego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)